Skarszewy: Policja bada, dlaczego uczeń uderzył nauczycielkę

  Skarszewy: Policja bada, dlaczego uczeń uderzył nauczycielkę

  Ewa Macholla

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Skarszewy: Policja bada, dlaczego uczeń uderzył nauczycielkę
  Podczas przerwy lekcyjnej w Zespole Szkół Publicznych w Skarszewach, w pow. starogardzkim, doszło do bójki dwóch uczniów. Interweniowała jedna z nauczycielek, którą gimnazjalista uderzył w twarz. Wezwana na miejsce policja ma teraz sprawdzić, czy zrobił to celowo, czy przez przypadek.
  Skarszewy: Policja bada, dlaczego uczeń uderzył nauczycielkę
  Do incydentu doszło w poniedziałek. Uczniowie gimnazjum pokłócili się i doszło między nimi do rękoczynów. Zauważyła to nauczycielka, która chciała rozdzielić uczniów. W pewnym momencie poczuła uderzenie w twarz. - Wezwaliśmy do szkoły policję oraz kuratora - mówi Wiesław Brzoskowski, dyrektor ZSP. - Policjanci mają ustalić, czy uderzenie nastąpiło niechcący, czy też uczeń zrobił to specjalnie. W tym przypadku chodzi o 16-letniego gimnazjalistę, z którym już wcześniej mieliśmy problemy wychowawcze.
  Chłopak jest pod nadzorem kuratora. Posiada też orzeczenie kierujące go do nauki w szkole specjalnej. Taka jednak w naszym mieście nie istnieje, a rodzice nie mają obowiązku posyłać dziecka do tego typu placówki.

  Dyrektor wyjaśnia, że uczniów z takim orzeczeniem jest więcej, a najbliższa szkoła specjalna znajduje się w Starogardzie Gdańskim. Nie wszyscy rodzice podejmują decyzję, aby ich dziecko uczyło się w innym mieście.

  W ZSP działa jedyne gimnazjum w Skarszewach, do którego trafiają praktycznie wszyscy uczniowie, bez względu na ich wcześniejsze wyniki w nauce.

  Do szkoły, oprócz policji, zostali wezwani rodzice 16-latka. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania i najprawdopodobniej trafi do wydziału rodzinnego starogardzkiego sądu. Nauczycielce, na szczęście, nie stało się nic poważnego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama