Sopot: Budowa Łazienek Północnych czeka na zgodę urzędów

  Sopot: Budowa Łazienek Północnych czeka na zgodę urzędów

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W nowej pijalni solanki trwają ostatnie poprawki techniczne

  W nowej pijalni solanki trwają ostatnie poprawki techniczne ©materiały prasowe

  Już przed wakacjami miała zostać otwarta pijalnia wody solankowej i nowa siedziba z Informacją Turystyczną. Do dziś jest zamknięta. Już przed kilkoma miesiącami nowy dzierżawca planował rozpocząć przebudowę budynku Łazienek Północnych.
  W nowej pijalni solanki trwają ostatnie poprawki techniczne

  W nowej pijalni solanki trwają ostatnie poprawki techniczne ©materiały prasowe

  Obiekt do dziś straszy przechodniów swoim opłakanym stanem. Po wakacjach miały też rozpocząć się prace związane z przebudową dawnego kina "Polonia". Jednak nadal funkcjonuje tam poddzierżawiony tymczasowo lokal gastronomiczny.

  Niektóre z tych budynków należą do miasta, inne znajdują się w rękach prywatnych. Jednak, w prawie każdym przypadku, wielotygodniowe opóźnienia właściele i dzierżawcy tłumaczą zazwyczaj...przedłużającymi się procedurami urzędowymi.


  - Trafiła nam się chyba najgorsza lokalizacja. Wszelkie wnioski, pisma, itp. trzeba składać do kilku urzędów. O zgodę musieliśmy pytać nawet Urząd Morski i Marynarkę Wojenną- mówi Marcin Turczyński z firmy Art Inwest, który dzierżawi budynek Łazienek Północnych ( ich właścicielem jest miasto).

  Te znajdują się w pasie nadmorskim. Dzierżawca ma jednak nadzieję, że w ciągu ok. dwóch tygodni upora się ze wszystkimi formalnościami i będzie można rozpocząć prace. Na ostatnie decyzje urzędników czeka też właściciel budynku po "Polonii".

  Z kolei otwarcie punktu Informacji Turystycznej, jak tłumaczą urzędnicy, podyktowane jest innymi względami. - Nie było sensu robić przeprowadzki w środku wakacji, głównie ze względu na turystów. Celowo ją przesunięto - mówi Błażej Kucharski z biura prezydenta Sopotu.

  Kucharski dodaje też, że Stowarzyszenie Turystyczne Sopot już przeprowadziło się do nowego obiektu i prawdopodobnie punkt IT zostanie otwarty na początku przyszłego tygodnia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama