Władysławowo z Puckiem chcą razem gościć drużynę na Euro...

  Władysławowo z Puckiem chcą razem gościć drużynę na Euro 2012

  K.Miśdzioł, R.Kościelniak, T. Smuga

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Władysławowo z Puckiem chcą razem gościć drużynę na Euro 2012
  Władysławowo z sąsiednim Puckiem razem zamierzają gościć drużynę piłkarską biorącą udział w turnieju finałowym Euro 2012. To rozwiązanie przyjęto po wycofaniu się władysławowskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Uczestnicy piłkarskich mistrzostw mieliby więc przebywać w hotelu Velaves, a na treningi jeździć do oddalonego o 10 km Pucka.
  Władysławowo z Puckiem chcą razem gościć drużynę na Euro 2012
  - Piłkarze będą korzystali z tamtejszego boiska, a Velaves, oprócz bazy noclegowej, zapewnia im kilka restauracji i barów, gabinety odnowy biologicznej, kilka basenów krytych i otwartych, sauny i jacuzzi, sale gimnastyczne, siłownie, boisko do squasha, wypoczywalnie na tarasach zewnętrznych I wewnątrz hotelu, solarium itp. - wylicza Dariusz Guzek, właściciel Velavesa.

  W ekskluzywnym władysławowskim hotelu, z widokiem na oddalony zaledwie o kilkadziesiąt metrów Bałtyk, są także do dyspozycji fryzjer i kosmetyczki. W związku z przygotowaniami do Euro 2012 szykowane są też nowe inwestycje - planuje się budowę kortów tenisowych.

  W Pucku ugoszczenie drużyny wspólnie z Władysławowem powitano z wielkimi nadziejami.

  - Współpracuje nam się z władysławowskim hotelem bardzo dobrze - zapewnia Aneta Szopny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem. - Jeśli nasz wspólny wniosek przejdzie i uda się gościć jedną z drużyn, byłaby to ogromna promocja miasta.

  Stadion w Pucku został zmodernizowany, ale gospodarzy czeka jeszcze mnóstwo pracy.

  Atutem Pucka ma być bezpieczeństwo - do stadionu prowadzi właściwie tylko jedna droga, którą łatwo można zablokować. A samo położenie obiektu jest wyjątkowe - to jeden z nielicznych stadionów z widokiem na morze.

  Sąsiadująca z powiatem puckim wejherowska gmina Gniewino również ma nadzieję, że to w ich ośrodku zagoszczą futboliści.

  - Przebywająca u nas drużyna nie będzie musiała jeździć autokarem na treningi - wyjaśnia Zbigniew Walczak, wójt gminy Gniewino. - Z hotelu [który jest w trakcie budowy -red.] będzie się wychodziło wprost na stadion. Naszym gościom możemy jednak zaproponować znacznie więcej, na przykład mały park wodny z 25-metrowym basenem, halę sportowo-widowiskową oraz nowe centrum rehabilitacji.

  Zdaniem wójta, ośrodek spełnia też inny warunek - zapewnia spokój, który zawodnikom będzie niezbędny podczas przygotowań: - Nie jest to duże skupisko miejskie, gdzie trudniej jest zachować prywatność - tłumaczy.

  Hotel ma być oddany do użytku w marcu przyszłego roku. Otwarcie całego kompleksu sportowego ma nastąpić w maju - czerwcu 2011 roku.

  UEFA ogłosiła listę 21 ośrodków w Polsce (i 17 na Ukrainie) rekomendowanych jako centra pobytowe zagranicznych drużyn uczestniczących w Euro. Z Pomorza są to właśnie Władysławowo i Gniewino, a także Słupsk, Gdynia i Gdańsk.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo