NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Najtragiczniejsze wypadki ostatnich lat w woj. pomorskim

  Najtragiczniejsze wypadki ostatnich lat w woj. pomorskim

  dd

  Aktualizacja:

  We wtorek w Nowym Mieście nad Pilicą zginęło aż 18 osób. A corocznie w Polsce w wypadkach drogowych ginie około 5 tysięcy. W 2009 roku na polskich drogach zginęły 4572 osoby, w tym 257 w województwie pomorskim
  Wypadek pod Borzymtuchomiem

  Wypadek pod Borzymtuchomiem ©archiwum/Marcin Pacyno

  Po tragicznym wypadku busa na Mazowszu. Pytamy: Jak wygląda drobny transport w Twoim regionie?

  Według statystyki policyjnej do największej liczby wypadków z ofiarami śmiertelnymi dochodzi w ciągu dnia, podczas dobrych warunków atmosferycznych.

  - Głównymi przyczynami są nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa i nieprawidłowe manewry na drodze oraz nietrzeźwi kierujący - mówi Janusz Staniszewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - W tym roku w wypadkach drogowych w województwie pomorskim zginęło już 150 osób - dodaje.


  Zderzenie busa z ciężarówką w Nowym Mieście nad Pilicą. Zginęło 18 osób

  Według statystyk policyjnych w woj. pomorskim jest jeden z najniższych wskaźników zabitych w wypadkach. Jednakże postanowiliśmy przypomnieć najtragiczniejsze wypadki w tym woj. ostatnich lat.

  Bytów- Wypadek pod Borzytuchomiem. Zginęło 5 osób, październik 2009  To była tragedia 1,5 km przed Borzytuchomiem. Na prostym odcinku zderzyły się dwa samochody. Pięć osób zginęło na miejscu, trzech mężczyzn i dwie kobiety. Przeżyła tylko 12-letnia dziewczynka.

  Lębork-Wypadek koło Cewic na trasie z Lęborka do Bytowa. Zginęło 5 osób, wrzesień 2008  We wrześniu 2008 roku o tej sprawie słyszało całe Pomorze. Czternaścioro młodych ludzi wracało, po 18-tce koleżanki, z Cewic do domu. Wracali dwoma samochodami, ale nie wszyscy się zmieścili. Dwoje z nich postanowiło wrócić pieszo. Pięcioro wsiadło do renaulta clio, a pozostali - siedmioro do volkswagena golfa.

  Niestety, kierowcą golfa został 17-latek bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. Postanowił się zabawić i zaczął wyprzedzać samochód kolegów. Golfem zarzuciło, otarł się o clio i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że wyrzuciła przez przednią szybę pasażerów siedzących z tyłu. Szczątki ofiar były w promieniu kilkunastu metrów od wypadku. Żaden z pasażerów, którzy jechali na tylnym siedzeniu nie przeżył. Świadkowie mówili o pourywanych częściach ciała. Ofiary rozpoznano dopiero po badaniu DNA.

  Wejherowo-Wypadek w Mielwinie k. Wejherowo, zginęło 5 osób, sierpień 2009  Zginęło pięć osób, w tym dwoje dzieci. Kierowca volkswagena golfa stracił panowanie nad samochodem. Auto się przewróciło. Jechało nim siedem osób. Cztery osoby, w tym dziecko, zginęły na miejscu. Roczna dziewczynka zmarła kilka godzin później.

  Domaradz-Wypadek na trasie ze Słupska do Gdańska. Zginęło 5 osób, czerwiec 2009  Na prostej drodze kierowca zjechał na prawe pobocze i uderzył w pobliskie drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że BMW rozpadło się na dwie części. Wszyscy zginęli na miejscu. Ofiary były w wieku od 15 do 21 lat. Przyczyną była zbyt szybka jazda.

  Słupsk-Wypadek w Dębinie, na drodze gm. Objazda-Rowy, Zginęły 4 osoby, lipiec 2009  Czołowo zderzyły się opel corsa i peugeot. Peugeot, który jechał z dużą prędkością wypadł z drogi na pobocze. Kierująca pojazdem kobieta wyprowadziła auto i zjechała na przeciwległy pas. Zderzyła się z jadącym oplem. Zginęły cztery osoby - pasażerowie opla: dwóch mężczyzn i kobieta na miejscu, a 2,5-letnia dziewczynka zmarła po reanimacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama