Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar zaprasza

  Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar zaprasza

  Małgorzata Babińska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Oberek w wykonaniu zespołu Jantar

  Oberek w wykonaniu zespołu Jantar ©Archiwum zespołu

  Ubiegłoroczna edycja regionalnego przeglądu FAMA zakończyła się nie lada niespodzianką. I miejsce jury przyznało Zespołowi Pieśni i Tańca UG Jantar. Było to radosne ukoronowanie 40-letniej działalności zespołu. Ale zespół patrzy już w przyszłość i ogłasza nabór chętnych.
  Oberek w wykonaniu zespołu Jantar

  Oberek w wykonaniu zespołu Jantar ©Archiwum zespołu

  Jantar jest zespołem pielęgnującym regionalną i narodową tradycję. Profesjonalni instruktorzy tańca i choreograf dbają o wysoki poziom układów i dobre przygotowanie zespołu. Również śpiew stanowi mocną stronę zespołu, a w najbliższym czasie zespół wyda kolejną płytę.

  Na pytanie, dlaczego warto spróbować dostać się do zespołu, kierownik Jantara, Marcin Wilczewski, wylicza plusy: znakomita atmosfera, miłe spędzanie czasu, piękne stroje oraz wyjazdy zagraniczne.
  Ponadto wspólny taniec i śpiew zapewniają nie tylko rozwój fizyczny, ale i psychiczny. Grupa daje poczucie wspólnoty, przynależności i uczy odpowiedzialności za całość. Można rzec, że Jantar łączy przyjemne z pożytecznym, gdyż praca zespołowa uczy przydatnych w życiu umiejętności.

  Nabór odbędzie się w dwóch terminach: 11 i 14 października, o godzinie 19, w sali gimnastycznej XIX LO w Gdańsku Wrzeszczu, przy ul. Pestalozziego 11/13. Chętni w wieku 16-28 lat, niekoniecznie studenci, powinni zabrać ze sobą obuwie i strój sportowy.

  Więcej informacji - www.jantar.ug.gda.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama