FIFA 11 - piłkarskie emocje (recenzja gry)

  FIFA 11 - piłkarskie emocje (recenzja gry)

  Tomasz Ilnicki

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Fani piłki nożnej są ostatnio rozpieszczani przez Electronic Arts. Edycja gry FIFA z 2009 roku przyniosła bardzo dużo nowych rozwiązań na wirtualnym boisku, co graczom się spodobało. Od tego czasu twórcy FIFA co roku dodają do swojej gry nowe elementy, starając się nie zepsuć tego, co było dobre. Jak wyszło im w tym roku?
  FIFA 11 wygląda niesamowicie w ruchu. Szczególnie dobrze prezentuje się "gra ciałem". To trzeba zobaczyć

  FIFA 11 wygląda niesamowicie w ruchu. Szczególnie dobrze prezentuje się "gra ciałem". To trzeba zobaczyć ©materiały promocyjne

  Więcej informacji o grach znajdziesz zawsze na www.giernik.pl

  FIFA jest obecnie najbardziej rozpoznawalną marką wśród gier piłkarskich. FIFA 11 to już druga odsłona tej serii, która trafia do sklepów w tym roku. Wiosną mogliśmy zagrać w 2010 FIFA World Cup, czyli specjalną odsłonę przygotowaną na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Czy warto ponownie sięgnąć do kieszeni, aby kupić kolejną odsłonę tej gry?

  Kluby z całego świata

  FIFA 11 oferuje kilkadziesiąt w pełni licencjonowanych lig (w tym także całą polską Ekstraklasę) oraz niemal wszystkie reprezentacje świata.
  To samo dotyczy tysięcy prawdziwych zawodników. Fani Barcelony bez problemu rozpoznają Xaviego Hernandeza, jak i zresztą całą ekipę z Katalonii, gdyż zawodników z najpopularniejszych zespołów odwzorowano doskonale. Dysponują oni ponadto umiejętnościami przeniesionymi z prawdziwego boiska.

  Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby rozgromić Brazylię 5:0 polską reprezentacją, lub poprowadzić do zwycięstwa swój ulubiony zespół polskiej Ekstraklasy.

  Kariera samotnika
  W nowej FIFA otrzymujemy ciekawy tryb kariery dla pojedynczego gracza. Na samym początku zmuszeni jesteśmy dokonać wyboru, czy chcemy grać stworzonym przez nas zawodnikiem, zostać trenerem, czy grającym trenerem. Prowadząc jednego zawodnika, musimy dbać o jego harmonijny rozwój poprzez wypełnianie przeróżnych zadań na boisku, dzięki czemu zdobywamy doświadczenie. Powoduje to, że związane z nim statystyki atrybutów piłkarza pną się w górę. Posada trenera to kierowanie całą drużyną oraz dobór odpowiedniej taktyki na każdego przeciwnika, natomiast ostatnia opcja stanowi połączenie dwóch poprzednich.

  Wszelkie animacje (sposoby poruszania się) piłkarzy oraz sędziego to majstersztyk. Oglądając grę, nie sposób odróżnić ją od przekazu telewizyjnego. Arbiter unika lecącej w jego kierunku piłki, z kolei zawodnicy wspaniale gestykulują, przewracają się czy walczą o piłkę. Szczególnie zaskakująco wypada gra ciałem. Naprawdę trudno wyrazić ten widok słowami, tę grę trzeba koniecznie zobaczyć w ruchu.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama