NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Słupsk: Nowe autobusy trafiły do serwisu...

  Słupsk: Nowe autobusy trafiły do serwisu...

  Robert Gębuś

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Siedem nowych autobusów Scania Omnicity, które poszerzyły tabor słupskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, zanim wyjedzie na ulice miasta, trafiło... do serwisu. Powodem są zainstalowane w pojazdach komputery.
  - To są takie choroby wieku dziecięcego - wyjaśnia Anna Szabłowińska, rzecznik prasowy słupskiego MZK. - Chodzi o to, że w tych modelach zainstalowano komputery od innego producenta, niż stosowane były dotychczas. Trzeba je teraz ustawić tak, żeby współgrały z pozostałymi urządzeniami w autobusie. Wystąpiły problemy z wyświetlaniem informacji wewnątrz pojazdu.

  Jak zapewnia Szabłowińska, drobna usterka wkrótce powinna zostać usunięta. Podkreśla również, że można ją było wykryć dopiero podczas jazdy.

  Przypomnijmy, że podczas przetargu na zakup autobusów nie obyło się bez przepychanek. Solaris, który również proponował władzom Słupska swoje pojazdy uznał, że Scania jest przez nie faworyzowana. Powodem była zmiana specyfikacji przetargu. Wprowadzono między innymi wymóg, żeby silniki były tej samej marki, co autobusy. Te warunki spełniała tylko Scania. To spowodowało protesty spółki Solaris, która uważała, że naruszono zasady uczciwej konkurencji.

  Ostatecznie przetarg wygrała Scania, która w Słupsku produkuje swoje autobusy. Zadecydowała cena. Scania sprzedała siedem autobusów za około 6 mln 800 tys. zł., czyli o ponad 100 tys. złotych taniej, niż proponował Solaris.

  Wszystkie autobusy są niskopodłogowe i wyposażone w platformę do wjazdu wózków inwalidzkich, klimatyzację i monitoring.

  Nowe autobusy mają zostać oficjalnie zaprezentowane 19 października br. na placu Zwycięstwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama