NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Gdynia: Kocert charytatywny "Hołd dla Dio" na rzecz...

  Gdynia: Kocert charytatywny "Hołd dla Dio" na rzecz podopiecznych Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii

  Marcin Mindykowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W niedzielę w gdyńskim Uchu, pod hasłem "Hołd dla Dio", odbędzie się nietypowy heavymetalowy koncert. Cały dochód z występu, podczas którego młode zespoły będą wykonywać utwory zmarłego niedawno Ronniego Jamesa Dio, przeznaczony zostanie bowiem na rzecz podopiecznych Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Medycznego - dzieci chorych na nowotwory.
  Ronnie James Dio, który zasłynął występami w Rainbow, Black Sabbath i własnej formacji Dio, był jednym z najbardziej cenionych heavymetalowych wokalistów. Zmarł nagle 16 maja tego roku, przegrywając walkę z rakiem żołądka.

  W niedzielę w Gdyni trójmiejskie, wychowane na jego muzyce zespoły heavymetalowe - Hateseed, Darkmere, Sinus, Tanker, Animagnetical i Naked Brown - wraz z zaproszonymi gośćmi (wokalistami Grzegorzem Kupczykiem z Ceti i Tomaszem Struszczykiem z Turbo) zmierzą się z dorobkiem mistrza.

  Muzycy, chcąc podtrzymać nie tylko pamięć o muzyce Dio, ale też ducha jego charytatywnej działalności, dochód z biletów postanowili przekazać gdańskiej klinice na zakup separatora - urządzenia umożliwiającego nowoczesną transfuzję krwi. W przerwach koncertu na ten sam cel będą licytowane prace plas-tyczne podopiecznych gdańskiej placówki. Chorym dzieciom będzie można także pomóc przed koncertem, między godz. 12 a 16, oddając krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie przed gdyńskim klubem.

  Organizatorami są fundacja Nasze Dzieci i zespół Hateseed.

  Gdynia, 10 października, klub Ucho, ul. św. Piotra 2, bilety: 20 zł

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama