Ambiwalentnie

  Ambiwalentnie

  Piotr Jacoń

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ambiwalentnie
  Pojawiły się nagle i po cichu. Nie było żadnej triumfalnej notki prasowej ani nawet malutkiej choć wzmianki. Po prostu pewnego niedawnego dnia wyrosły dumnie i strzeliście, połyskując stalowo-szaro w słońcu. I tak wirtualność dogoniła rzeczywistość.
  Ambiwalentnie
  To, co od blisko dwóch lat jest i trudno to przeoczyć spacerując po mieście, a dotąd niewidoczne było na głównej miejskiej stronie internetowej, widać ( tuż nad napisem "Gdynia Moje Miasto dla niedowidzących" - co w tym kontekście staje się nieomal metaforyczne…). Najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, czyli Sea Towers, dał się w końcu uwiecznić i na dobre stać gdyńską wizytówką - także tą wirtualną. Nie był, ale już (?) jest.

  W końcu. Nareszcie, choć tak mało tu słynnego przed wojną "gdyńskiego tempa" W końcu. Nareszcie na kilku śródmiejskich skrzyżowaniach stanęło też to, czego wyglądałem tam już od dawna. SIM - system informacji miejskiej - raczkujący dopiero i nawet jakby spóźniony wobec świetnie pod tym względem nawigowanej Warszawy czy niedalekiego Gdańska - również z systemem tabliczek już zżytym; ale jest i to cieszyć powinno.

  Nawet jeśli ktoś chcąc dojrzeć napisy kierujące do turystycznych atrakcji Gdyni, trochę bardziej musi wytężyć wzrok - niech wytęża z radością. I niech docenia, że tabliczki są białe i stylowo nawiązują do tych starych z nazwami ulic - czerwona obwódka i takież napisy.

  Niech zauważy też piękne liternictwo szyldu "Miejskiej Informacji" na budynku PLO (choć szkoda, że biurowa nuda wnętrza nie dogoniła tam elegancji liter). Retro Gdynia niech żyje! I piszę to bardzo serio. Serio doceniając, że ktoś robi coś, nie tracąc przy tym świadomości, że czasami robi to późno i nie w pełni... Ambiwalentnie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama