Kto zaprojektuje obwodnicę Malborka?

  Kto zaprojektuje obwodnicę Malborka?

  Jacek Skrobisz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dziewiętnastu oferentów bierze udział w przetargu na zaprojektowanie obwodnicy północnej Malborka. Choć przetarg odbył się 17 września br., to ciągle nie wiadomo, jakim rozstrzygnięciem zakończy się procedura.
  Okazuje się, że problemem jest zbyt duża rozpiętość cenowa ofert. Najniższa opiewa na 1,54 mln zł, a najwyższa - na blisko 5,2 mln zł. Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, która ma realizować inwestycję i zabezpieczyła na to zadanie 5,5 mln zł, dziwi tak duża różnica zaproponowanych cen.

  - Do pięciu oferentów zwróciliśmy się z prośbą o uzasadnienie rażąco niskich cen. Z kolei wszystkich poprosiliśmy o poprawienie omyłek rachunkowych w swoich ofertach - mówi Piotr Michalski z GDDKiA.
  GDDKiA nie jest w stanie jeszcze określić terminu podjęcia decyzji o wyborze wykonawcy projektu budowlanego, koncepcji programowej i projektu wykonawczego. Gdy to nastąpi, wówczas wybrana firma projektowa będzie miała 14 miesięcy na dostarczenie kompletnej dokumentacji. Można więc przypuszczać, że sama budowa obwodnicy, o ile w budżecie państwa znajdą się na nią pieniądze, rozpocznie się nie wcześniej niż w 2012 roku.

  Przypomnijmy, że razem z tą inwestycją ma być zbudowana także przez GDDKiA druga nitka mostu na Nogacie. Dokumentację techniczną na to zadanie wykona jednak we własnym zakresie Urząd Miasta Malborka. Projekt drugiej nitki mostu jest już tworzony przez spółkę Mosty Katowice i ma być gotowy na przełomie 2011/2012 roku. Miasto Malbork zapłaci za niego 585 tys. zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama