NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Peter Greenaway w Trójmieście

  Peter Greenaway w Trójmieście

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Peter Greenaway odbierze dziś tytuł doktora honoris causa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Decyzją senatu tej uczelni otrzyma wyróżnienie za "całokształt twórczości artystycznej i humanistyczną postawę życiową". Uroczystość odbędzie się o godzinie 13.00 w Dworze Artusa.
  Miłośnicy współczesnego kina, a przede wszystkim twórczości Petera Greenawaya, będą mieli okazję wziąć udział w otwartym spotkaniu z artystą. Odbędzie się ono w środę w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie - w Domu Zdrojowym przy ul. Powstańców Warszawy.

  W galerii odbędzie się m.in. pokaz filmów krótkometrażowych, który przygotował Greenaway. Obrazy te nie były wcześniej wyświetlane w polskich kinach. Zostaną pokazane w oryginalnej wersji językowej, bez tłumaczenia. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny. Początek o godz. 19.45.

  Ci, którzy nie będą mogli przyjechać do Sopotu, będą mogli spotkać artystę w Gdańsku. O godz. 18 znany reżyser pojawi się w Gdańskiej Galerii Guentera Grassa (róg Szerokiej i Grobli I). Tu spędzi około godziny.
  Jego wystawę "Potop ilustrowany" można oglądać tam do 24 października.

  Greenaway urodził się w Newport w Walii w 1942 roku. Jest nie tylko reżyserem filmowym, a le również spektakli operowych i teatralno-baletowych. Jego filmy były wielokrotnie nagradzane, m.in. na festiwalu w Cannes.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama