Apel do rządu RP - Poprzyj naszą akcję

  Apel do rządu RP - Poprzyj naszą akcję

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Apel do rządu RP - Poprzyj naszą akcję
  Redakcja i Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego" apelują do rządu i parlamentu RP o natychmiastowe wprowadzenie do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii całkowitego zakazu sprzedaży środków odurzających i substancji psychotropowych pochodzenia naturalnego lub syntetycznego w celach innych niż medyczne.
  Apel do rządu RP - Poprzyj naszą akcję
  Chodzi o zdobywające coraz większą popularność tzw. dopalacze i ciągle się pojawiające nowe sprzedające je sklepy. Czas ukrócić to zjawisko, bo dopalacze wyrządzają poważne szkody zdrowotne, a nawet mogą spowodować śmierć. Dotychczasowe działania rządu, parlamentu i samorządu są nieskuteczne. Państwo poniosło klęskę w egzekwowaniu prawa do obrony własnego zdrowia i życia przez młodych obywateli RP.


  Każdy dzień zwłoki w podjęciu decyzji oznacza kolejne dramaty młodych ludzi i ich rodzin. Za leczenie ich płaci całe społeczeństwo. Koszty wynikające z uzależnienia młodocianych ponosić będziemy przez następne lata.


  Żadnych efektów nie przyniosła metoda dopisywania w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii kolejnych zakazanych środków odurzających, bo już przed przyjęciem ustawy sprzedawane są nowe produkty, nieobjęte jeszcze zakazem. Zatem takie reformy prawa nie dogonią zmian na rynku dopalaczy.

  Jedyną skuteczną metodą walki z dopalaczami jest wprowadzenie zakazu sprzedaży jakichkolwiek substancji mogących wpływać na psychikę. Skutecznie taki zakaz wprowadziła już Irlandia. Tam za posiadanie dopalaczy grozi siedem lat więzienia, a za sprzedaż - nawet dożywocie. Zakazane są import, eksport i produkcja dopalaczy, chyba że mają one służyć jako substancje smakowe przy produkcji żywności.

  Zapraszamy do poparcia naszego apelu. Czekamy też na Wasze opinie pod numerem infolinii 801 15 00 39 lub e-mail opinie@prasa.gda.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama