Gdańsk: Zdecyduj, jaka ma być Wyspa Spichrzów

  Gdańsk: Zdecyduj, jaka ma być Wyspa Spichrzów

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk: Zdecyduj, jaka ma być Wyspa Spichrzów

  ©Fot. P. Świderski

  Do 14 października mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do projektu planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Spichrzów (rejon ulic Stągiewnej i Chmielnej). Jeśli uwagi nie wpłyną - a do tej pory nie było ani jednej - plan trafi na sesję Rady Miasta jeszcze w październiku (w życie wejdzie pod koniec roku). Po jego uchwaleniu miasto zawiąże spółkę celową z Polnordem.
  Gdańsk: Zdecyduj, jaka ma być Wyspa Spichrzów

  ©Fot. P. Świderski

  - Kiedy powstanie spółka, pracownia, która wygrała konkurs architektoniczny, otrzyma za zadanie opracowanie tzw. master-planu i pierwszego etapu prac (nie wiadomo jeszcze co dokładnie będzie obejmował - dop. red.) - zapowiada Bożena Wawrzecka, rzecznik Polnordu. - W przypadku kolejnego etapu będą organizowane konkursy architektoniczne, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę muzeum bursztynu.

  Przypomnijmy, że w kwietniu gdańska pracownia architektoniczna MAT wygrała konkurs na koncepcję zagospodarowania tej części miasta, która posłużyła do wprowadzenia zmian w dotychczasowym planie. Jeszcze na etapie opiniowania, czyli przed wyłożeniem projektu planu do publicznego wglądu, dokonano kilku zmian.

  - Na wniosek wojewódzkiego konserwatora zabytków z projektu usunięto kilka zapisów - mówi Anna Dobrowolska, z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

  Chodzi o zadaszenie w ogólnodostępnej, skrajnej części cypla. Zrezygnowano też z kładek, ale pojawił się zapis "przyczółki pomostów".

  Prace budowlane mają rozpocząć się w drugiej połowie 2011 r. i trwać do końca 2014 r. Powstanie tu m.in. muzeum bursztynu, ogólnodostępny parking na 500 miejsc i punkt widokowy. 30 procent powierzchni zajmą mieszkania. Inwestycja pochłonie 450 mln złotych.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czarny glodz opijal wyspe spichrzow w ostatni weekend sierpnia

   kartofel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 61

   w hotelu Gdanskim, czyzby nic nie wyszło

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo