Runęło rusztowanie na przystanku SKM Gdańsk Politechnika

  Runęło rusztowanie na przystanku SKM Gdańsk Politechnika

  Anna Bielińska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Runęło rusztowanie na przystanku SKM Gdańsk Politechnika

  ©G. Mehring

  W przejściu podziemnym na przystanku SKM Gdańsk Politechnika, gdzie codziennie przechodzą setki studentów, w niedzielę zawaliło się rusztowanie.
  Runęło rusztowanie na przystanku SKM Gdańsk Politechnika

  ©G. Mehring

  - Szłam pod tunelem na peron. Po chwili cofnęłam się, aby sprawdzić rozkład jazdy pociągów. W tym samym momencie, w miejscu, gdzie przed chwilą stałam, spadły na podłogę metalowe rury - relacjonuje pani Małgorzata, mieszkanka Gdańska. - Gdybym nie zawróciła, prawdopodobnie straciłabym życie.

  Prace remontowe w przejściu podziemnym prowadzi firma Trakcja Polska SA, którą wynajęła SKM. - Upomnieliśmy już wykonawców, aby uważnie mocowali rusztowania. Jest to ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wieją silne wiatry - wyjaśnia Marcin Głuszek, rzecznik SKM.

  Mieszkańcy okolicznych domów tłumaczą, że konstrukcja już dawno wymagała remontu.
  - Rusztowanie kołysało się niemal zawsze podczas większego podmuchu wiatru. Nic dziwnego, że w końcu się zawaliło - mówi Agnieszka Hordycka z ulicy Jana z Kolna.

  Tymczasem pracownicy firmy Trakcja Polska SA, z którymi wczoraj rozmawialiśmy, sprawę bagatelizują. Tłumaczą, że od podmuchów wiatru kołyszą się nawet drapacze chmur, a prace na przystanku potrwają już tylko do początku listopada.

  Kilka minut po zawaleniu się rusztowania konstrukcja została naprawiona. - Kiedy przyszłam tam ponownie o godz. 18, rury przymocowane były łańcuchami do specjalnych uchwytów. Prace wykonano w ekspresowym tempie. Najwyraźniej, aby ekipy remontowe zabrały się za naprawę prowizorycznych konstrukcji muszą najpierw dostać sygnał od mieszkańców - komentuje sprawę pani Małgorzata.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama