Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Al Capone też nie siedział za handel alkoholem

Dorota Abramowicz
Państwa polskiego nie stać na legalny handel dopalaczami w dotychczasowej formie. Nie tylko ze względów moralnych, ale także finansowych.

Tylko jeden gdański szpital przyjmował ostatnio 1-2 pacjentów po dopalaczach dziennie. Koszt leczenia chorego - od dwóch do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przemnóżmy to przez szpitale w całej Polsce...

Nieznana jest jeszcze cena, jaką zapłacimy za setki uzależnionych nastolatków, wymagających terapii, zagrożonych przestępczością i być może skazanych na wegetację na koszt społeczeństwa.

Właściciele sklepów z dopalaczami mają pieniądze i dobrych prawników, którzy podpowiadają, jak wykorzystać luki w przepisach. Rząd też ma prawników, którzy doradzają jak nierzadko na granicy prawa poradzić sobie z ludźmi, którzy proponują młodym niebezpieczne dla zdrowia i życia "kolekcjonerstwo".

Liczę, że w tym pojedynku wygra dobro społeczeństwa. I naprawdę nie są ważne kruczki prawne, jakimi zostaną pokonane legalne dopalacze. Amerykanie też nie byli w stanie inaczej pokonać Ala Capone, niż udowadniając mu przestępstwa podatkowe. A wystarczył do tego niejaki Eliot Ness.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki