W piątek otworzą wiadukt

  W piątek otworzą wiadukt

  Jacek Sieński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na piątek, na godz. 14 drogowcy z firmy Skanska zapowiadają otwarcie wiaduktu w Żukowie w ciągu ul. Gdyńskiej.
  Będzie to wyczekiwana chwila, bo utrudnienia w ruchu bardzo dały się we znaki kierowcom. Objazd polną drogą, tumany kurzu, ruch wahadłowy w wąskich fragmentach drogi, częste kontrole policji przy wjeździe na ul.Polną, mandaty za skrócenie drogi do szkoły i niezachowanie zakazu wjazdu - to powinno się wreszcie skończyć.

  W piątek do użytku zostanie oddana tylko jezdnia. Zostały już ustawione bariery ochronne, trwa mocowanie balustrad.

  - Pod chodnikami ułożone zostaną kable i gazociągi, więc ta część wiaduktu nie zostanie udostępniona jeszcze użytkownikom - zastrzega inż. Jarosław Watus, kierownik projektu z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. - Potem należy jeszcze umocnić skarpy, wykończyć wloty i wyloty tunelu. Aby te prace skończyć szybko i bezkolizyjnie, nie można dopuścić do ruchu pieszych na obiekcie. Będą jeszcze korzystać z kładki drewnianej.

  Zgodnie z umową całość robót powinna być zakończona do 30 czerwca.

  - Zaledwie w ciągu trzech miesięcy uporaliśmy się z rozbiórką obiektu i wykonaniem nowej konstrukcji wiaduktu, to bardzo krótki okres - podkreśla Jarosław Watus. - Odetchniemy z ulgą przed sezonem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo