Starogard Gd.: Pierwszy kandydat spoza miasta

  Starogard Gd.: Pierwszy kandydat spoza miasta

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kandydatura gdyńskiego posła PiS Zbigniewa Kozaka na urząd prezydenta w Starogardzie Gd. to duża niespodzianka. Dotąd w wyborach prezydenckich nie startowała osoba pochodząca spoza miasta i niemieszkająca w nim.
  Zbigniew Kozak zaczął w Starogardzie kampanię wyborczą.

  Zbigniew Kozak zaczął w Starogardzie kampanię wyborczą. ©fot. Maciej Jędrzyński

  Dziennikarze mieli okazję przepytać kandydata w czasie starogardzkiej konferencji prasowej PiS. Wzięli w niej też udział pomorski poseł PiS Andrzej Jaworski oraz pełnomocnik tej partii w powiecie starogardzkim - Olena Pinkiewicz.

  Poseł Zbigniew Kozak zapewniał, że bardzo szybko pozna problemy miasta i w trakcie rozpoczętej kampanii wyborczej chce o nich rozmawiać z mieszkańcami. Na początek zwrócił uwagę na duże zadłużenie miasta, brak mieszkań socjalnych i zły stan dróg.

  - Czasem jest dobrze, gdy przyjdzie ktoś z zewnątrz - argumentował Zbigniew Kozak. - Taka osoba nie obawia się lokalnych układów, otwarcie mówi o nieprawidłowościach. I ja właśnie taki jestem, bo nie wchodzę w układy, reaguję jak coś się źle dzieje, a w sprawach przestępstw jestem bezkompromisowy.

  Poseł podkreślał też, że jego przodkowie związani byli z Kociewiem - mama, babcia i prababcia mieszkały w Demlinie, a dziadek i pradziadek - w Śliwicach.

  Czy jednak w lokalnych strukturach PiS nie było innego, miejscowego kandydata na prezydenta miasta?
  - Rozmawialiśmy o tym z niektórymi naszymi członkami, postanowiliśmy jednak zaprezentować kandydata idealnego - stwierdziła Olena Pinkiewicz.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A gdzie ten?

   111 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   A gdzie ten podły i fałszywy gnojek się pcha? Czy go tam prfoszono o cokolwiek? Niech spróbuje w Gdyni.Przeciez tam mieszka. Szans na wybór nie ma żadnych ale Jarek kurdupel kazał więc bez żenady i...rozwiń całość

   A gdzie ten podły i fałszywy gnojek się pcha? Czy go tam prfoszono o cokolwiek? Niech spróbuje w Gdyni.Przeciez tam mieszka. Szans na wybór nie ma żadnych ale Jarek kurdupel kazał więc bez żenady i wstydu pcha się tam gdzie go nie chcą. Typowy PISdzielec.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama