Lębork pomoże Bogatyni

  Lębork pomoże Bogatyni

  Edyta Litwiniuk

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na ostatniej sesji Rady Miejskiej lęborscy rajcy zgodnie przegłosowali projekt uchwały, w której zadeklarowali pomoc dla Bogatyni. Miasto chce przekazać na ten cel 25 tys. zł.
  Burmistrz Lęborka przyznaje, że idea pomocy powodzianom pojawiła się już w czerwcu.
  - Pomysł ten konsultowałem wtedy z przewodniczącą Rady Miejskiej w Lęborku i kilkoma radnymi - mówi Włodzimierz Klata, burmistrz Lęborka. - Chcieliśmy przyjąć dwie grupy dzieci na letni wypoczynek, jednak gminy, które wstępnie wykazywały zainteresowanie, ostatecznie odmówiły z powodu nadmiaru ofert wypoczynku.

  Postanowiono wtedy zabezpieczyć na wsparcie dla powodzian 25 tys. zł w tymczasowej rezerwie. Na ostatniej sesji rajcy oficjalnie przegłosowali przekazanie pieniędzy dla Bogatyni.

  - Pomoc finansowa przeznaczona jest na wsparcie budownictwa komunalnego, realizowanego przez Gminę Bogatynia w woj. dolnośląskim na rzecz rodzin poszkodowanych w 2010 r. przez powódź - zaznaczono w projekcie uchwały. Radni podkreślają, że możliwość pomocy innemu samorządowi daje im ustawa o samorządzie gminnym i postanowili z niej skorzystać.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama