NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Gdańsk: Pani już dziękujemy! - demonstracja w sprawie...

  Gdańsk: Pani już dziękujemy! - demonstracja w sprawie odwołania min. Radziszewskiej

  gp

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kampania Przeciw Homofobii oddział Trójmiasto, Trójmiejska Akcja Kobieca, NEWW oraz Partia Kobiet zapraszają wszystkich, dla których ważne są problemy grup dyskryminowanych oraz idea równości na demonstrację w sprawie odwołania minister Radziszewskiej.
  PANI JUŻ DZIĘKUJEMY! Pod takim hasłem 2 października (sobota) o godz. 11:00 przed Urzędem Wojewódzkim (ul. Okopowa 21/27) w Gdańsku odbędzie się demonstracja w sprawie odwołania min. Radziszewskiej.

  Ostatnie medialne wystąpienia pełnomocniczki rządu ds.równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej pokazują jej rażący brak kompetencji i przygotowania do pełnienia swej funkcji w rządzie - czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów. - Postawą i słowami Pani Radziszewska kompromituje urząd, który piastuje, a który powinien być ponadpartyjny,
  ponad ideologiczny i wolny od uprzedzeń, zwłaszcza w kraju, w którym problem dyskryminacji jest tak częsty i bagatelizowany.  I dalej czytamy: W żadnym obszarze nie są prowadzone działania, mające na celu wdrożenie
  perspektywy równościowej, obowiązującej wszystkie instytucje publiczne. Nie ma strategii ani planu działania rządu polskiego w obszarze polityki równościowej. Do chwili obecnej rząd nie opracował kontynuacji Krajowego Programu Działań na Rzecz Kobiet, co wymagane jest przez konwencje ONZ.

  W roku 2010, po raz pierwszy w historii uczestnictwa Polski w strukturach Unii Europejskiej, nasz kraj nie wystąpił o środki wspólnotowe w ramach programu PROGRESS na działania przeciwdziałające dyskryminacji. Tym samym, Polska straciła około 300 tysięcy Euro. Polska wciąż nie wdrożyła wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w zakresie równości, co stawia nasz kraj w negatywnym świetle jako członka Rady Europy.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama