Bociek nową maskotką Słupska

  Bociek nową maskotką Słupska

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wójt gminy Słupsk ma asa w rękawie, a właściwie bociana, który stał się oficjalną maskotką gminy.
  Urzędnik mówi też oficjalnie, że bociek jest symbolem płodności i urodzaju i jak najbardziej pasuje to do gminy. Dlaczego? Bo systematycznie, rok w rok, przybywa w niej mieszkańców. Zadowolony jest i wójt, i boćki, bo nie dość, że stały się oficjalnym znakiem rozpoznawczym gminy, to jeszcze jest ich w samej gminie zatrzęsienie. W każdej miejscowości gminy Słupsk jest przynajmniej po kilka bocianich gniazd.

  - Bocian pojawił się po raz pierwszy na naszych materiałach promocyjnych już dawno temu - mówi Mariusz Chmiel, wójt gminy Słupsk. - Początkowo chyba dlatego że w naszej gminie masowo osiedlały się i nadal osiedlają bociany. Poza tym bociany są synonimem szczęścia, a w naszej gminie większość mieszkańców jest szczęśliwa.


  Wójt Chmiel z ufnością patrzy w przyszłość swojej gminy i pokazuje na żywym przykładzie, czyli mieszkańcach, że bociany jednak, choć tylko jako maskotki, pomagają.

  - W latach 1997-2002 przyrost naturalny w naszej gminie był, ale raczej spokojny. Co roku przybywało nam kilkudziesięciu mieszkańców. Boom przyszedł jednak w ostatnich pięciu latach. W tym czasie przybyło nam blisko tysiąc mieszkańców, gdy w analogicznym okresie 1997-2002 było ich zaledwie 400 - potwierdza działanie bocianów wójt.

  Samorządowiec dodaje, że nie wszyscy nowi mieszkańcy pojawili się wyłącznie za sprawą bocianów. Część z nich, czując opłacalność inwestycji, przeprowadziła się z miasta na wieś, korzystając z odpisów podatkowych. Korzystają też z atrakcyjnych terenów, nieskażonych wielkopłytowym budownictwem. Dzisiaj bociek stał się towarem poszukiwanym i jak przyznaje wójt - chciano go podebrać. - Chciano nas uprzedzić, ale bociek jest nasz i nikomu już go nie oddamy - zapewnia Mariusz Chmiel.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo