Pójść w tango aniołem

  Pójść w tango aniołem

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Na Targu Węglowym zorganizowano gdańskie Aniołowo, w którym wolontariusze z wielkimi skrzydłami i w białych koszulkach z napisem "Hospicjum to też życie" kwestują na rzecz jego pacjentów. Za każdy datek odwdzięczają się małym upominkiem: figurką, obrazkiem lub książką o tematyce anielskiej.
  Są także kartki pocztowe z wizerunkami aniołów i specjalną pieczątką. Można je nabyć, ofiarowując dowolną kwotę.
  - Akcja jest potrzebna, bo lepiej dać, niż chcieć pomocy. Każdy może się znaleźć w takiej sytuacji - twierdzi pan Jacek z Wyszkowa.

  Wolontariuszy wspiera Anioł Stróż, który urządza pokazy ratownictwa i uczy udzielania pierwszej pomocy.
  - Już wiem, jak pomóc osobie, która leży na ulicy. Najpierw trzeba sprawdzić przytomność, potem... - wyjaśniał 7-letni Cezary Bajorek.

  Do akcji przyłączyły się też anioły zdrowotne, pod przebraniem pielęgniarek. Codziennie na Targu Węglowym w godz. 12 -16 sprawdzają poziom cukru i mierzą ciśnienie krwi każdemu chętnemu.
  Na placu Kobzdeja organizowane są pokazy i nauka tańca w ramach akcji "Zatańcz z gdańskim aniołem", a w Muzycznej Altanie przy Ratuszu Głównego Miasta odbywają się koncerty, podczas których kwestują skrzydlaci wolontariusze.

  - Akcja trwa od czterech lat. W tym roku postanowiliśmy zorganizować kwestę na większą skalę, stąd też pomysł na "Aniołowo" - tłumaczy Anna Malzacka, koordynator akcji "Zostań gdańskim aniołem". - Poza wolontariuszami wspierają nas pracownicy służby zdrowia, zespoły taneczne, artyści, uczniowie. Przed wakacjami jedna ze szkół zrobiła dla nas ponad 300 gipsowych aniołków, które teraz kwestujemy na Targu Węglowym. Zebrane pieniądze przeznaczymy na środki pielęgnujące i uśmierzające ból oraz na sprzęt medyczny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo