Milion złotych na odbudowę kościoła św. Katarzyny

  Milion złotych na odbudowę kościoła św. Katarzyny

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Milion złotych na prace konserwatorsko-remontowe dostanie od miasta kościół św. Katarzyny. Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację czterech elewacji wież kościoła, które uległy uszkodzeniu podczas pożaru świątyni dwa lata temu.
  Miasto wydało już na odbudowę kościoła 1,8 mln złotych. 4 mln złotych przekazało na ten cel Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Powołano także Społeczny Komitet Odbudowy Kościoła, na konto którego można wpłacać pieniądze. Łączny koszt odbudowy zniszczonych w pożarze części świątyni (dachu oraz wieży) szacowany jest na 25 mln zł.

  Pożar kościoła wybuchł 22 maja 2006 roku. Prokuratura ustaliła, że jego przyczyną było zwarcie w elektrycznym przewodzie szlifierki, używanej przez ekipę remontową.
  Zarzuty nieumyślnego spowodowania pożaru postawiono właścicielowi firmy remontowej Markowi M. Jego proces przed sądem już się rozpoczął.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo