V Międzynarodowy Festiwal Gry na Instrumentach Unikatowych i...

  V Międzynarodowy Festiwal Gry na Instrumentach Unikatowych i Byle Czym

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Koło rowerowe, łyżki, beczka, konewka ogrodowa, kaczki szpitalne, piła, maszyna do pisania - takie niecodzienne przedmioty-instrumenty będzie można zobaczyć w Starogardzie Gd. i Gdańsku w najbliższy weekend w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Gry na Instrumentach Unikatowych i Byle Czym.
  Pierwszego dnia imprezy, w sobotę na starogardzkim Rynku, kilkunastu wykonawców będzie rywalizować o Grand Prix . Dzień później laureaci imprezy wystąpią na Targu Węglowym w Gdańsku, w ramach imprez towarzyszących Jarmarkowi Dominikańskiemu.

  - W tym roku zagra na festiwalu wyjątkowo dużo wykonawców spoza Polski, którzy przyjadą do nas z Peru, Węgier, Irlandii, Białorusi czy Rosji - mówi Stefan Galiński ze starogardzkiego Stowarzyszenia Kultura Kociewia, które jest organizatorem imprezy.
  - Na przykład węgierska grupa Flare Beas Band zagra na blaszanych bańkach i drewnianych łyżkach, a Andrzej Kozłowski z Białorusi zaprezentuje dźwięki z rurki PCV oraz piły ze statywem, który sam skonstruował.

  Inny mieszkaniec Białorusi, Jan Anuszkiewcz pokaże, jak można grać na kole rowerowym, butelkach po napojach i beczce. Muzycy z Peru i Irlandii zaprezentują muzyczne klimaty nawiązujące do tradycyjnej muzyki ich krajów. Atrakcją festiwalu będą również inne wymyślne instrumenty-przedmioty codziennego użytku, takie jak: kaczka szpitalna, konewka i maszyna do pisania.

  Gwiazdą wieczoru w Starogardzie Gd. będzie polski wokalista i gitarzysta rockowy Maciej Maleńczuk. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

  PROGRAM FESTIWALU

  Sobota
  Starogard Gd. - Rynek
  - g. 14 - występy zespołów z Domów Pomocy Społecznej
  - g.15.30 - prezentacje konkursowe
  - g. 20 - ogłoszenie wyników konkursu o nagrodę starogardzkiej publiczności oraz Grand Prix festiwalu;
  po ogłoszeniu wyników występ gwiazdy wieczoru - Macieja Maleńczuka

  Niedziela
  Gdańsk - Targ Węglowy
  - g. 14 - 18 - występy laureatów i gości festiwalu w Starogardzie Gd., prezentacje kuchni regionalnej i sztuki ludowej, kiermasz wydawnictw kociewskich

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo