25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Azbest w rękach

  Azbest w rękach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  W Elblągu rozpoczęła się inwentaryzacja obiektów zawierających azbest. Potrwa ona trzy miesiące. W tym czasie wynajęta do tego celu opolska firma sprawdzi zabudowania w całym mieście pod względem występowania niebezpiecznego dla zdrowia materiału.
  To ważny etap opracowania "Programu usunięcia azbestu z Miasta Elbląga".

  Azbest stosowany był kilkadziesiąt lat temu jako materiał budowlany. Wykonywano z niego pokrycia da-chów i izolacje rur. W takiej formie przetrwał do dziś.

  Pomysł "uwolnienia" miasta od azbestu powstał jakiś czas temu. Przez kilka miesięcy mieszkańcy mieli informować urząd o położeniu obiektów, gdzie azbest występuje. - Zgłosiły się do nas tylko 44 osoby. To niezbyt dużo. Jednak przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest tylko niewiedza.

  - Ludzie niezbyt chętnie pozbywają się azbestu, bo musieliby w związku z tym ponieść niemałe koszty - mówi Joanna Urbaniak, rzecznik Urzędu Miejskiego.

  Władze miasta postanowiły więc zainwestować w fachowców. Podpisano kontrakt z opolską firmą Albeko. Koszt akcji wynosi 26 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo