Nie ma lampy, nie ma badań tomografem

  Nie ma lampy, nie ma badań tomografem

  Rafał Cybulski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od ponad miesiąca w kwidzyńskim szpitalu nie można wykonać badania tomografem komputerowym. Urządzenie jest niesprawne, bo zepsuła się w nim lampa. Pacjenci, którzy chcą skorzystać z tomografu, są odsyłani do innych miast.
  Spółka "Zdrowie", która zarządza szpitalem, zwróciła się do samorządu powiatu, który jest jej największym udziałowcem, o pomoc w rozwiązaniu problemu. Chodzi o zakup nowocześniejszego urządzenia, zakup lampy lub znalezienie sponsora, który sfinansuje tę inwestycję.

  - Trzeba reagować szybko, ponieważ brak świadczenia tych usług może spowodować cofnięcie kontraktu - poinformował wicestarosta kwidzyński, Andrzej Fortuna.

  Najbardziej prawdopodobna jest najtańsza opcja, czyli zakup lampy, zwłaszcza że władze powiatu zapowiedziały, że nie przekażą spółce dodatkowych pieniędzy na ten cel. Nowa lampa kosztuje 250 tys. zł.

  - Spółka "Zdrowie" zwróciła się do nas o pomoc w zakupie lampy, ale uznaliśmy, że powinna to zrobić z własnych środków. Ostateczną decyzję podejmie zarząd spółki - przyznaje wicestarosta Andrzej Fortuna.

  Dobrze, by podjął ją jak najszybciej, bo cierpią na tym pacjenci, którzy na badania muszą jeździć do placówek w innych miastach, np. w Sztumie i Grudziądzu. Niektórzy się skarżą, że tam za tzw. kontrast, który trzeba wypić przed badaniem, muszą zapłacić z własnej kieszeni.

  Spółka "Zdrowie" powstała w 2001 roku. Jej udziałowcami są powiat, miasto Kwidzyn i spółka Nu-Med. Zarządzany przez nią szpital jest pierwszym na Pomorzu prywatnym szpitalem samorządowym.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo