Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Pocisk znaleziony pod drzwiami

  Pocisk znaleziony pod drzwiami

  Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Chwile grozy przeżyli mieszkańcy wielorodzinnego domu w Mieścinie, niedaleko Tczewa. Na klamce drzwi wejściowych ktoś zawiesił na drucie pocisk artyleryjski!
  Na schodach domu nieznany sprawca położył... zbity z gałęzi krzyż z napisem "śmierć".

  Mieszkańców ewakuowano oknami, niektórych - schorowanych - nawet na noszach. - Około godziny 22, gdy mąż z synem wracali z wędkowania, zauważyli, że na klamce, na cienkim druciku wisi pocisk - mówi roztrzęsiona Barbara Pielecka, mieszkanka domu. - Przecież w każdej chwili mógł spaść i doszłoby do tragedii! Położyliśmy się spać około godziny trzeciej, ale i tak nie mogliśmy zasnąć do rana.

  Na miejsce od razu skierowano grupę pirotechniczną, która ustaliła, iż pocisk pochodzi prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej. Był duży - zawierał około kilograma ładunku wybuchowego.
  Znalezisko, po przetransportowaniu na poligon w Strzepczu (powiat wejherowski), zostało zdetonowane. Teraz policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia, kto i dlaczego zawiesił pocisk na klamce drzwi domu w Mieścinie.

  Barbara Pielecka uważa jednak, że niewybuch podłożył 19-letni chłopak, do niedawna jej sąsiad.

  - Zatargi z nim trwają od grudnia. Raz podpalił korytarz, innym razem wybił szybę, już wcześniej groził nam, że nas wysadzi w powietrze, nawet nagraliśmy to w telefonie komórkowym - żali się kobieta. - Kolejna noc będzie dla nas straszna, boimy się, a najbardziej dzieci. Chyba będziemy cały czas czuwać przy oknie.

  Tymczasem chłopak odpiera zarzuty.

  - Nic nie wiem o wczorajszym zdarzeniu - mówi zdziwiony (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Wszystkie takie zdarzenia mi przypisują, nawet się wyprowadziłem, żeby nie mieć więcej z nimi problemów. Tym bardziej, że mieliśmy sprawę w sądzie i zostałem skazany za pobicie pana Pieleckiego. Teraz myślałem, że się już uspokoiło.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo