Afgańscy goście

  Afgańscy goście

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sześciu afgańskich dziennikarzy odwiedziło wczoraj Gdańsk. To pierwszy przystanek w ich podróży po Polsce. Odwiedzą jeszcze Warszawę i Kraków.
  - Przyjechaliśmy na zaproszenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, by odwiedzić ważne miejsca, spotkać się z politykami - wyjaśnia Faheem Dashty, redaktor naczelny "Kabul Weekly". - W Gdańsku przeprowadzamy wywiad z Lechem Wałęsą.

  Przy okazji wizyty u noblisty Afgańczycy obejrzeli wystawę "Drogi do Wolności", przeszli się po Jarmarku św. Dominika i zwiedzili bazylikę Mariacką. - Nigdy wcześniej nie byłem w kościele katolickim - przyznał Dashty. - Jestem naprawdę pod wrażeniem.

  Wizyta przedstawicieli afgańskich mediów ma przybliżyć im kulturę naszego kraju, pomóc w nawiązaniu kontaktów z Polakami i wzajemnej współpracy obu krajów. - Chcemy wybudować most pomiędzy dwoma narodami - mówi poetycko Faheem Dashty. - Gdy wrócimy do Afganistanu, opowiemy tam o Polsce i Polakach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo