Letnie redakcje Polski Dziennika Bałtyckiego pełne atrakcji

  Letnie redakcje Polski Dziennika Bałtyckiego pełne atrakcji

  Mariusz Jabłoński, Michał Rudnicki

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdynia, Sopot Kolejny weekend super zabawy w letnich redakcjach "Polski Dziennika Bałtyckiego" za nami!
  W sobotę w Gdyni gościliśmy wolontariuszy Fundacji Dogtor. Przyprowadzili psy na co dzień pomagające chorym dzieciom. Wyjątkowo łagodne czworonogi bardzo chętnie bawiły się z naszymi najmłodszymi czytelnikami. - Te pieski są bardzo mądre i nawet słuchają moich poleceń - zachwycał się Adaś Kolasa. Na wakacje do Gdyni przyjechał z Warszawy.

  Dla starszych mieliśmy konkursy. Kulinarny "Mój przepis na rybę" wygrały Grażyna Bil i Aleksandra Zawadzka z Gdyni. Za najciekawsze receptury na przyrządzenie dorsza otrzymały nagrody ufundowane przez organizatorów imprezy "Dary Morza".

  W konkursie wiedzy o Gdyni zwyciężył Karol Podsiadło z Gdańska, który w nagrodę otrzymał torbę z gadżetami od Urzędu Miasta Gdyni.

  W niedzielę odwiedzili nas pracownicy Adventure Park na Kolibkach. Zaprosiliśmy ich także na sobotę do Sopotu. Zamiast dwóch quadów - przyjechał tylko jeden, spóźniony o 45 minut. - Nawet tak uniwersalny pojazd jak Yamaha Grizzly ma problemy z przejazdem przez zakorkowany Sopot - tłumaczył Maciej Kowalkowski z Kolibki Adventure Park.

  W niedzielę na Monciaku królowała opera. Muzycy z Letniej Sceny Operowej zaprezentowali fragment Italian Bel Canto Show. Czworo śpiewaków przy akompaniamencie fortepianu i kwartetu smyczkowego czarowało sopocian i turystów znanymi ariami z "Cyrulika sewilskiego" czy "Carmen".

  - Plenerowy występ to ciekawe doświadczenie - przyznał Wojciech Wentura, tenor i pomysłodawca przedsięwzięcia. - Na prawdziwe koncerty przychodzą zwykle ludzie nastawieni na taki rodzaj sztuki, tu mogliśmy zetknąć się ze zdaniem zwykłych przechodniów.

  Nawet jeśli przed koncertem muzycy obawiali się opinii przypadkowej publiczności, po występie musieli poczuć ogromną ulgę. Z każdym utworem wokół naszej Letniej Redakcji zbierała się coraz liczniejsza widownia.

  Czekamy na Państwa co tydzień


  Letnie redakcje "Polski Dziennika Bałtyckiego" w Gdyni i Sopocie czynne są w soboty i niedziele. Zapraszamy do nas we wczesnych godzinach popołudniowych.W Gdyni czekamy na Państwa na Skwerze Kościuszki, w sąsiedztwie ORP "Błyskawica", w Sopocie - na ulicy Bohaterów Monte Cassino, tuż obok fontanny Jasia Rybaka.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo