Od rana budowali drogę na rauszu

  Od rana budowali drogę na rauszu

  Natasza Jatczyńska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Popłoch wśród pracowników zatrudnionych przy budowie trasy K-22 w powiecie elbląskim wywołali policjanci z Pasłęka i Młynar. Funkcjonariusze we wczesnych godzinach rannych przeprowadzili akcję "Trzeźwe i bezpieczne roboty drogowe", czyli skontrolowali stan pojazdów i... kierowców.
  Okazało się, że dwóch operatorów koparek i operator walca zasiedli tego dnia za kółkiem, mając w organizmie około promila alkoholu. Mężczyźni mogą trafić nawet na dwa lata za kratki.

  - Docierały do nas informacje, że budowlańcy pracujący na tej trasie są często pijani, także ci kierujący ciężkimi pojazdami. Stąd ta akcja - mówi Edward Szydłowski, komendant Komisariatu Policji w Pasłęku.

  Jak się okazało na miejscu, akcja była bardzo potrzebna. Sami kontrolowani na widok policjantów zareagowali dość desperacko.

  - Niektórzy operatorzy na widok radiowozu zaczęli uciekać, porzucając sprzęt drogowy. Prace na terenie budowy praktycznie zamarły. Cała akcja trwała tylko dwie godziny - informuje Jakub Sawicki z elbląskiej policji. Mimo krótkiego czasu, plon akcji jest obfity. Policjanci, oprócz ujawnienia trzech nietrzeźwych operatorów, wystawili osiem mandatów karnych i udzielili 10 pouczeń.

  Zatrzymali też cztery dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów. - Odnotowywaliśmy podobne zaniedbania na placach budowy, które kończyły się śmiercią - ostrzega Jakub Sawicki. - Odpowiedzialność za sytuację na budowie drogi K-22 poniosą najprawdopodobniej kierownik budowy lub dyspozytor, czyli osoby mające w obowiązku nadzór nad pracownikami.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo