Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  11-osobowa rodzina czeka na mieszkanie

  11-osobowa rodzina czeka na mieszkanie

  Karolina Kulaszewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Małżeństwu z dziewięciorgiem dzieci za niespełna dwa miesiące urodzą się bliźnięta. Rodzina mieszka w zaledwie 20-metrowym pokoju. O ich problemach i oczekiwaniu na mieszkanie pisaliśmy przed kilkoma tygodniami.
  - Żyjemy bez podstawowych wygód - nie mamy ciepłej wody ani łazienki. Otrzymujemy pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jednak najbardziej zależy nam na mieszkaniu - opowiada pani Żaneta.
  Rodzina czeka na przydział lokalu socjalnego. Już w ubiegłym roku gdańszczanie złożyli potrzebny wniosek i dokumenty.
  - W tym roku musieliśmy donieść brakujące zaświadczenia, ponieważ mąż nie pochodzi z Pomorza. Komplet niezbędnych dokumentów złożyliśmy prawie dwa miesiące temu i nadal nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi - denerwuje się pani Żaneta.
  Siedmioro dzieci chodzi do szkoły, jedno z pociech ma orzeczenie o niepełnosprawności. I choć rodzice starają się im zapewnić wszystko, czego potrzebują, martwią się, że dzieci, które już wkrótce będą miały kolejne rodzeństwo, nie mogą się dobrze rozwijać w tak małym pokoju.
  - Najbardziej zależy nam na tym, by zmienić miejsce zamieszkania. Naprawdę trudno żyje się na zaledwie kilkunastu metrach - zaznacza pani Żaneta. Chcielibyśmy już uporządkować naszą sytuację - dodaje.
  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku dowiedzieliśmy się, że rodzina została wpisana na listę osób oczekujących na mieszkanie socjalne.
  - Kłopot polega na znalezieniu lokalu o odpowiednim metrażu - tłumaczy Michał Piotrowski z biura prasowego UM w Gdańsku.
  - Zgodnie z przepisami, na każdego członka rodziny powinno przypadać minimum pięć metrów kwadratowych. W przypadku tak licznej rodziny lokal nie może być mniejszy niż 50 metrów kwadratowych. W tej chwili miasto nie dysponuje takim mieszkaniem - dodaje.
  W biurze prasowym otrzymaliśmy również potwierdzenie, że gdańszczanie złożyli już wszystkie niezbędne dokumenty, jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy otrzymają nowe mieszkanie.
  - Rodzina tych państwa jest na pierwszym miejscu wśród gospodarstw 10-osobowych oczekujących na lokal socjalny. Jeśli tylko uda nam się znaleźć odpowiednio duże mieszkanie, natychmiast ich o tym poinformujemy - zapewnia Michał Piotrowski.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo