Partnera sprawdza policja

  Partnera sprawdza policja

  E. Łosińska, J. Surażyńska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Afera z firmą Partner Usługi Płatnicze poruszyła nie tylko mieszkańców Kościerzyny, ale też całego Pomorza. Poszkodowanych wciąż przybywa. Internauci i czytelnicy nie kryją oburzenia.
  Materiały podobne
  Przypomnijmy, że firma Partner nie przelewała wpłat klientów, którzy za jej pośrednictwem uiszczali rachunki. Jak na razie wiadomo, że większość spośród oszukanych klientów stanowią abonenci Telewizji Kablowej Vectra.

  Sprawa wyszła na jaw, kiedy nasi czytelnicy zaczęli otrzymywać wezwania do zapłaty. Jak twierdzili, wszystkie rachunki opłacali za pośrednictwem Partnera, zawsze w terminie. Tymczasem okazało się, że zaległości w płatnościach do Vectry dotyczą nawet kilku miesięcy.

  Dwa punkty Partnera w Kościerzynie przestały istnieć. Sprawą zajęły się kościerska policja i prokuratura. - Trwa postępowanie wyjaśniające - mówi Marian Paluszyński, szef kościerskiej prokuratury. - Trzeba ustalić, kto przywłaszczył pieniądze.

  Mimo licznych prób kontaktu z firmą Partner, nie udało nam się dowiedzieć, dlaczego przelewy dokonywane za jego pośrednictwem nie trafiały na konto Vectry i jak dyrekcja zamierza rozwiązać ten problem.

  - W związku ze zmianami personalnymi placówka w Kościerzynie jest aktualnie nieczynna - napisała nam Eliza Bilik- Stefanicka z firmy Partner Usługi Płatnicze. - W przypadku reklamacji wpłaty dokonanej przez klienta może on wybrać jedną z 4 opcji zgłoszenia reklamacji: telefonicznie, faksem, mailowo bądź listownie na adres firmy. Odpowiedź na jego reklamację zostanie udzielona pisemnie na adres klienta.


  Opinie naszych czytelników i internautów  Skoro Vectra namawiała do wpłat, to ponosi współodpowiedzialność za taki stan rzeczy. Dziwi mnie zachowanie Vectry, która zapowiada, że nie będzie walczyć na drodze sądowej z Partnerem. Skoro Partner nie zapłacił należności Vectrze, to wniosek jest taki, że Vectra mogła wiedzieć o całym procederze.

  Jimi


  Rzeczywiście jest coś na rzeczy. Przecież opłaty za kablówkę trafiają na konto Vectry. Tak przynajmniej ma być. Skoro pieniądze te nie zostały przelane przez Partnera na konto Vectry, to znaczy, że te pieniądze zostały ukradzione. A to przestępstwo i Vectra nic z tym nie robi?

  Jareks

  To prawdziwy skandal. W XXI wieku takie rzeczy mają miejsce. Najpierw Vectra zachęca do wpłat na konto Partnera, a potem taka bomba.

  Jork

  Nie jest to pierwsza i ostatnia firma, która oszukuje klientów i znika z rynku. Kilka lat temu podobna sytuacja miała miejsce w pow. kartuskim. Niestety, trzeba zwracać większą uwagę na to, komu powierzamy swoje pieniądze. Najbezpieczniej jest korzystać z usług banku lub poczty.

  Ania

  Ciekawa jestem, ilu tak naprawdę poszkodowanych jest w tej aferze. Dobrze, że takie przypadki są nagłaśniane. Z tego co wiem, firma Partner nadal działa w innych miejscowościach. Ludzie mają prawo wiedzieć, że nie jest ona rzetelna.

  Brando


  Dlaczego Vectra nie zgłosiła sprawy na początku, kiedy problem dotyczył kilku osób?

  Zbyszek

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fUsługi platnicze Partner

  emeryt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

  Mam prośbę czy ktos ma i udostepni mi maila do firmy Partner w sopocie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polak z Radomia

  Polak z Radomia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 17

  u nas w Radomiu złodziejska firma Partner miała punkt kasowy na ul.Struga 7,również naciągali ludzi tak jak i nas bo sam słyszałem skargi klientów,nawet za najem lokalu nie płacili,była sprawa w...rozwiń całość

  u nas w Radomiu złodziejska firma Partner miała punkt kasowy na ul.Struga 7,również naciągali ludzi tak jak i nas bo sam słyszałem skargi klientów,nawet za najem lokalu nie płacili,była sprawa w sądzie-co dziwne tutaj też do tego punktu byli kierowani klienci przez pracowników Vectry,a więc to był gang i polcja też powinna zająć się Vectrą,dziwne- obie firmy z Gdyni?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Partner

  a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 24

  a teraz przedszkole prowadza spokojnie-dziwny jest ten swiat

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Partner

  a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 28

  a teraz przedszkole prowadza spokojnie-dziwny jest ten swiat

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PARTNER

  maffi23 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 19

  W Nidzicy, 60 km od Olsztyna rowniez pojawily sie problemy z "Partnerem".Mojej mamie grozi odciecie gazu i telefonu. Zglosila reklamacje, ale narazie cisza. Nie przelanie wplat, "Partner"...rozwiń całość

  W Nidzicy, 60 km od Olsztyna rowniez pojawily sie problemy z "Partnerem".Mojej mamie grozi odciecie gazu i telefonu. Zglosila reklamacje, ale narazie cisza. Nie przelanie wplat, "Partner" usprawiedliwia awaria systemu. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo