Prokurator w przetargowych papierach

  Prokurator w przetargowych papierach

  Grzegorz Janowczyk

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Słupska Prokuratura Rejonowa zajęła się dokumentacją przetargu na dzierżawę części Wzgórza Ewangelickiego pod budowę wielkiej galerii handlowej. To efekt doniesienia opozycyjnych radnych chojnickiego samorządu: Andrzeja Dolnego i Marcina Wenty.
  Prokuratorzy będą przyglądać się papierkowi po papierku. Może im to zająć nawet dwa miesiące. Ratusz już przesunął termin składania ofert na dzierżawę o dwa tygodnie. Jest pewne, że na jednej zmianie terminu się nie skończy. Podobnie jak nie skończyło się na jednym oświadczeniu radnych i burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera. Panowie od kilku tygodni zasypują lokalne media swoimi stanowiskami w sprawie przetargu.
  Najczęściej są to długie prawnicze wywody. Mnożą się w nich oskarżenia i insynuacje. Ratusz dla upewnienia się, że ma w tym sporze rację, zatrudnił dwie duże kancelarie prawnicze, zaangażował skarbnika samorządu województwa pomorskiego i opiekuna Chojnic w Regionalnej Izbie Obrachunkowej.

  - Za opinie prawne w kancelariach adwokackich zapłaciliśmy z publicznych pieniędzy kilkanaście tysięcy złotych - przyznaje burmistrz Finster. - Tysiąc złotych kosztowały nas płatne publikacje moich oświadczeń w gazetach. Do czasu zakończenia postępowania przez słupską prokuraturę nie zamierzam już polemizować z radnymi Dolnym i Wentą. Podkreślam jeszcze raz, że posądzanie mnie o bezprawne działania, o działania na szkodę miasta i omijanie ustawy o zamówieniach publicznych nie jest niczym uzasadnione. Wszystko, co robimy w tej sprawie, jest jawne i toczy się przy otwartej kurtynie.

  Finster twierdzi, że dwaj opozycyjni radni są inspirowani przez niektórych chojnickich kupców, którzy widzą w galerii poważne zagrożenia dla swoich interesów. Zapewnia nawet, że ma na to dowody. Jakie? Tego na razie nie ujawnia. Wenta i Dolny nie pozostają dłużni. Sugerują, że przetarg jest przygotowywany w taki sposób, aby odpowiadał konkretnemu inwestorowi.

  Przypomnijmy, że magistrat chce wydzierżawić wzgórze na 30 lat. W zamian oczekuje wybudowania przez dzierżawcę nowego domu kultury. Większego o 1000 m kw. od działającej dziś, nadszarpniętej zębem czasu placówki. Opozycja twierdzi, że ratusz wykorzystuje nie te, co trzeba, przepisy. Niekorzystne dla miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo