28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Gdańsk przed Euro: na razie bardzo źle

  Gdańsk przed Euro: na razie bardzo źle

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dotychczasowe przygotowania Gdańska do Euro 2012 zostały bardzo nisko ocenione przez władze Europejskiego Związku Piłki Nożnej (UEFA).
  W najnowszym raporcie UEFA Gdańsk zajął przedostatnie miejsce spośród sześciu polskich miast i został wyprzedzony nawet przez rezerwowe miasta - Kraków i Chorzów.

  Jednak nie martwi to wcale władz spółki BIEG 2012 (Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012). - Nie ma się czego obawiać - twierdzi Ryszard Trykosko, prezes BIEG 2012. - Gdańsk jest wyprzedzany tylko jeśli chodzi o hotele i lotnisko.

  A hotele przecież się budują, a nawet jeśli nie zdążymy, to mamy alternatywę, czyli wykorzystanie luksusowych statków, na których zamieszkają działacze UEFA. Rozbudowa lotniska także jest w planie i zgodnie z harmonogramem jest realizowana.

  Prezes spółki nie boi się też o komunikację i dowóz kibiców do Baltic Areny.
  - Cały system jest już przygotowany - zapewnia prezes Trykosko. - Wymiana tramwajów, naprawa dróg. Moim zdaniem, wcale nie odstajemy od innych miast, jak np. Wrocławia.

  W swoim raporcie UEFA sugeruje także zastanowienie się nad zmniejszeniem stadionu w Gdańsku, który planowany jest na 44 tysiące kibiców.
  - To niemożliwe - mówi Trykosko. - Po pierwsze, jednym z warunków rozegrania meczu ćwierćfinałowego jest stadion na minimum 40 tys. osób.

  A po drugie, do końca miesiąca zbieramy dokumentację budowlaną i jakiekolwiek zmiany uniemożliwiłyby budowę stadionu w określonym terminie. Dokumentacja stadionu jest zrobiona na 44 tysiące miejsc i tak samo jest w umowie między UEFA a Gdańskiem.

  Prezes BIEG 2012 traktuje dane z raportu nie jako ostrzeżenie, ale raczej wskazanie na problemy, którym należy się przyjrzeć. - Oczywiście przyjrzymy się temu bardziej szczegółowo, ale jak już mówiłem, o zmniejszeniu stadionu nie ma mowy - mówi Trykosko.

  - Ta sugestia może dotyczyć Wrocławia, w którym nie będzie meczów ćwierćfinałowych, ale na pewno nie Gdańska. My mamy w planie jak na razie trzy mecze eliminacyjne i jeden ćwierćfinałowy. A żeby mógł się odbyć, musi być minimum 40 tysięcy miejsc na stadionie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo