Zniszczył ich świętość

  Zniszczył ich świętość

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W oczach mieszkańców Borowego Młyna (gm. Lipnica, pow. bytowski) pojawiły się łzy żalu, gdy wchodzili w niedzielę do parafialnego kościoła. Dzień wcześniej po południu 52-letni Stefan B. zniszczył świętą dla ludzi figurkę Matki Boskiej, która stała na zewnątrz pod murem kościelnym.
  - Nie wiem, czy widział diabła, czy coś w niego wstąpiło. Szarpał się i szarpał, aż mu się udało. Rozbił figurkę, która stała tam od zawsze - mówi oburzony Jacek Halman, proboszcz parafii. - To jest na ogół spokojny parafianin, ale teraz już dla nas chory człowiek - dodaje.

  Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Na co dzień mieszka w pobliskich Rucowych Lasach, ale po ostatnim wandalizmie został przewieziony do tymczasowego aresztu.

  - Za zniszczenie mienia zgodnie z artykułem 288 kodeksu karnego grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - mówi oficer dyżurny bytowskiej policji.

  Stefan B. może się spodziewać sroższej kary wykluczenia społecznego przez bogobojnych mieszkańców wsi. - To już ostatnie stadium alkoholizmu, gdy się Matkę Boską z diabłem miesza - dodaje ostro proboszcz Halman.

  Ludzie z rozpaczą spoglądają na rozbitą figurkę. - Wcześniej nikt by się po nim tego nie spodziewał. Teraz już wiemy, co to za człowiek. Dla nas to niewyobrażalne zrobić coś takiego - nie kryje smutku i żalu Marlena Olejnik, córka sołtysa Borowego Młyna. - Mam nadzieję, że za ten czyn poniesie srogą karę - dodaje.
  Zniszczenie kościelnej figurki jest tematem numer jeden w okolicy. Wśród opinii nie ma ani jednej, która tłumaczyłaby zachowanie Stefana B.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo