Gdańsk bliżej Szanghaju

  Gdańsk bliżej Szanghaju

  Jacek Sieński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Przedstawiciele Centralnej Administracji Portu Szanghaj gościli w porcie gdańskim.
  Rozmowy przedstawicieli zarządów obu portów były kontynuacją wcześniejszych kontaktów, które jesienią tego roku mają doprowadzić do podpisania umowy o ich współpracy. Rozmowy prowadził ze strony polskiej Ryszard Strzyżewicz, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA, a stronę chińską reprezentował Xiao Feng dyrektor portu w Sznghaju.

  W ostatnim okresie wyraźnie zaktywizowała się działalność służb marketingowych portu gdańskiego, ukierunkowana na rynek chiński.
  Zarząd portu liczy, że niebawem przyniesie ona konkretne efekty gospodarcze. Zbliżeniu Gdańska i regionu pomorskiego z Szanghajem, największym w Chinach ośrodkiem gospodarczo-finansowym i trzecim na świecie portem morskim, przychylny jest też Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego.

  W ciągu minionych miesięcy tego roku ZMPG SA brał udział w wielkich, międzynarodowych imprezach targowych na Dalekim Wschodzie. Możliwości portu gdańskiego, gdy chodzi o usługi i inwestowanie, zaprezentowano na targach Asia Pacific Maritime w Singapurze i Transport Logistic China w Szanghaju oraz na konferencji China Ports Future. Tereny portu, na których można inwestować, zaoferowano też menedżerom z chińskiego portu Ningbo, z którym od stycznia bieżącego roku ZMPG SA łączy porozumienie o współpracy. Zainteresowanie firm z Dalekiego Wschodu współdziałaniem gospodarczym z przedsiębiorstwami polskimi stanowiło też powód wizyty w porcie gdańskim pod koniec czerwca grupy chińskich dziennikarzy.

  Ułatwianiu nawiązywania bliższych kontaktów portu gdańskiego z partnerami dalekowschodnimi służy uruchomiona niedawno chińska wersja językowa stron portowego serwisu internetowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo