Ojcowie bronią się i manifestują

  Ojcowie bronią się i manifestują

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie manifestowali członkowie Stowarzyszenia na rzecz Poszanowania Prawa Dzieci i Rodziny "Ojcowie pl".
  Jak twierdzą organizatorzy, celem manifestacji jest nagłośnienie polskiemu społeczeństwu kwestii nagminnego łamania praw dziecka i rodziny przez polskie sądy.

  - Przybyliśmy tutaj również po to, by solidaryzować się z Janem Koszałką z Kościerzyny, któremu po decyzji sądu zabrano dziecko i wywieziono do ośrodka poza miastem - wyjaśnia Krzysztof Gawryszczak, prezes stowarzyszenia.

  - Nie wiem, gdzie jest moje dziecko - mówi Jan Koszałka. - Jako pełnoprawny obywatel Polski i posiadający pełnię praw rodzicielskich ojciec, nie wiem, co się z nim dzieje, czy ono w ogóle żyje.

  Uczestnicy manifestacji chcieli rozmawiać z przedstawicielami sądu, ale nikt do nich nie wyszedł.

  - Jeśli są jakieś pytania, to proszę kontaktować się z rzecznikiem Sądu Okręgowego w Gdańsku - powiedziała nam Małgorzata Peplińska, prezes sądu w Kościerzynie. - A z protestującymi nie będziemy rozmawiać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo