Za 160 mln zł zbudują farmę

  Za 160 mln zł zbudują farmę wiatrową

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jedna z największych farm wiatrakowych w Polsce. Tak jest reklamowana inwestycja w gminie Sławno, która zostanie zainaugurowana już jutro.
  - Farma będzie składać się z 20 turbin wiatrowych o łącznej mocy 50 MW - zapowiada Krzysztof Piotrowiak, country manager RP Global inwestującej w Tychowie.

  Według zapowiedzi Piotrowiaka realizacja przedsięwzięcia ma zostać zakończona w ciągu roku.

  - Bardzo się z tego cieszymy - stwierdza Wojciech Stefanowski, wójt gminy Sławno. - Według naszych wyliczeń z tytułu podatku od nieruchomości do budżetu gminy będzie wpływać rocznie około 800 tys. zł. Pieniądze te przeznaczymy na rozwój infrastruktury gminnej.
  To nie koniec inwestycji wiatrowych w gm. Sławno, bo wójt stwierdza, że kolejne firmy są chętne, aby je realizować.

  - Uzyskanie wszystkich pozwoleń w przypadku Tychowa zajęło aż sześć lat - przyznaje Stefanowski. - Ale to nikogo nie zraża, bo interes wiatrakowy jest czystym zyskiem.

  Inwestorem w Tychowie jest austriacko-hiszpańska spółka RP Global, która w Polsce działa od trzech lat. Firma prowadzi budowy farm wiatrowych w Wałczu i Kończewie. Ile będzie kosztowała inwestycja w gminie Sławno? O tym country manager nie chce mówić. Za to Wojciech Stefanowski przyznaje, że postawienie jednego wiatraka to koszt około 8 mln zł. Mnożąc to przez 20 turbin, mamy kwotę 160 mln zł. Przedsięwzięcie to zrealizują zagraniczni wykonawcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo