Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Zabił matkę i dziecko

  Zabił matkę i dziecko

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kara dożywotniego więzienia grozi 25-letniemu Pawłowi P. z Chojnic. Mężczyzna jest oskarżony o bestialskie zamordowanie swojej partnerki Agnieszki Sz. i zbezczeszczenie jej zwłok.
  Dziewczyna była w drugim miesiącu ciąży. Para miała już jedno dziecko, które umieszczono w rodzinie zastępczej.

  Proces w tej sprawie rozpoczął się wczoraj przed Sądem Okręgowym w Słupsku. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych czynów, mimo iż w śledztwie kilkakrotnie potwierdził, że to on zamordował swoją konkubinę. Na początku rozprawy złożył wniosek o wyłączenie jawności procesu, bo - jak stwierdził, z powodu obecności mediów na sali "ma poczucie niebezpieczeństwa".


  Do zabójstwa doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku w lesie, koło miejscowości Rychnowy. Zwłoki, przykryte gałęziami, odnalazł przypadkowo grzybiarz i zgłosił ten fakt na policję. Okazało się, że rodzina już poszukiwała dziewczyny.

  Według prokuratury, Paweł P. zabił swoją konkubinę, bo chciał w ten sposób przerwać jej ciążę.

  - Paweł P. zadał kobiecie pięć ciosów nożem w klatkę piersiową, co spowodowało krwotok wewnętrzny i w efekcie śmierć matki i płodu - oskarżał wczoraj prokurator Stanisław Tocha. - W kolejnych dniach po zabójstwie mężczyzna brutalnie zbezcześcił zwłoki Agnieszki Sz. Ciało przykrył gałęziami.

  Mężczyznę oskarżono również o wcześniejsze długotrwałe znęcanie się nad nią.

  Podczas procesu Paweł P. odmówił składania wyjaśnień i odpowiadania na pytania. Sąd odczytał jego wcześniejsze wyjaśnienia, składane przed prokuratorem. Wynika z nich, że podejrzewał, że dziecko nie jest jego (badania genetyczne to wykluczyły), a że ojcem jest brat ofiary. Feralnego dnia miał pójść z nią do lasu na grzyby. Gdy wracali, postanowili zrobić sobie przerwę i wypić wino i trochę spirytusu. Wtedy miało dojść między nimi do kłótni i bójki. Paweł P. przewrócił Agnieszkę Sz. na ziemię i zacisnął dłonie na jej szyi. Po chwili kobieta nie żyła. Oskarżony zaprzeczył, że zabił ją nożem, choć patomorfolodzy orzekli jednoznacznie, że zmarła z powodu krwotoku wewnętrznego.

  - Noża użyłem później, nie wiem, co mi do głowy wskoczyło. To było coś najgorszego, co mnie spotkało w życiu - twierdził Paweł P.

  Mężczyzna był badany przez psychiatrów i psychologów. Biegli orzekli, że w chwili zabójstwa był poczytalny. Jest jednak osobą uzależnioną od alkoholu i w chwili dokonywania czynu był pijany.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo