Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Konieczny jest remont w sianowskim sanktuarium

  Konieczny jest remont w sianowskim sanktuarium

  Janina Stefanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W tym roku po raz pierwszy odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Sianowie potrwa cały tydzień. Każdy dzień poświęcony będzie różnym stanom Kościoła. Już w wigilię odpustu, 19 lipca, swoje nabożeństwo będą mieć chorzy, a wieczorem nocne czuwanie poprowadzi młodzież ze stężyckiej parafii.
  - Łączyć się będziemy duchowo z młodymi modlącymi się w Sydney na Światowym Dniu Młodzieży i z ojcem św. Benedyktem XVI - mówi ks. Eugeniusz Grzędzicki, kustosz sanktuarium w Sianowie.

  Do odpustu pozostało niewiele czasu, a parafia chce zdążyć jeszcze z przygotowaniem kilku udogodnień dla pielgrzymów.

  - Przede wszystkim musimy wykonać podjazd dla niepełnosprawnych, by przez zakrystię mogli swobodnie dostać się do świątyni - dodaje ks. Eugeniusz. - Mamy dzień chorych, a oni, często na wózkach, mają kłopot z wejściem do kościoła. To kosztowna inwestycja, liczymy na hojność sponsorów i darczyńców.

  Już wyremontowany został parter Domu Pielgrzyma i łazienki. Do odpustu będzie gotowy nagrobek śp. ks. Waldemara Piepiórki.

  - Sanktuarium wymaga wielu nakładów, bo chcemy oszklić boczne ściany ołtarza polowego, by zlikwidować panujące tam przeciągi - dodaje ks. Eugeniusz. - Powinniśmy też wykonać nowy, kamienny ołtarz i ambonkę w kościele. Spodziewam się, że uporamy się z tym zadaniem do października.

  Odnowy wymaga też rzeźbiona Droga Krzyżowa.

  Możesz wspomóc sanktuarium w Sianowie - Rada Ekonomiczna przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Sianowie nr konta: 69 1020 1866 0000 1702 0023 1282 w banku PKO BP O/Kartuzy

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo