Weksle in blanco zamiast umowy

  Weksle in blanco zamiast umowy

  Maciej Pawlikowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Historia działalności pożyczkowej jednego z gdańskich fryzjerów i jego przyjaciółki, od piątku opisywana na łamach "Polski Dziennika Bałtyckiego", nabiera tempa.

  Do naszej redakcji zgłaszają się kolejne osoby, które na przestrzeni ostatnich kilku lat pożyczyły od tej pary pieniądze. Aby uporać się z długiem i odzyskać podpisane przez siebie weksle in blanco, musiały oddać wielokrotnie więcej, niż wcześniej otrzymały.

  Tak było w przypadku przedsiębiorcy pana D. Twierdzi on, że w 2003 roku pożyczył od Fryzjera i jego Przyjaciółki 15 tysięcy zł. Pomogła znajoma, bo słabo tę parę znał.

  - Moja firma miała wtedy przejściowe kłopoty. Kredyt w banku nie wchodził w grę - opowiada.
  Pan D. udał się po pieniądze do prowadzonego przez Fryzjera zakładu. Tam zamiast umowy podpisał łącznie trzy weksle in blanco.

  - Najpierw pożyczyłem 15 tys. zł. Po miesiącu jeszcze 10 tysięcy. Wszystko na 10 proc. miesięcznie - opowiada. - Spłacałem regularnie. Oddałem 60 tys. zł i poprosiłem o zwrot weksli. Wybuchła awantura - dodaje pan D.

  Weksli nie odzyskał, mimo że dług dawno uregulował. Przestał płacić. Po kilku miesiącach spokoju dostał pismo od nieznanych mu wcześniej państwa F. z Czechowic-Dziedzic. Na podstawie trzech jego weksli domagali się zwrotu 36 tys. zł [do państwa F. trafiają niemal wszystkie weksle in-blanco od Fryzjera i jego Przyjaciółki - dop.red.].

  - Myślałem, że śnię. Miałem oddać obcym ludziom pieniądze, które już dawno oddałem komu innemu - wspomina zdenerwowany pan D. - Po konsultacjach z prawnikiem zdecydowałem się jednak zapłacić. Chciałem mieć tylko spokój i swoje weksle. Złość pozostała do dziś - dodaje.
  Fryzjer twierdzi, że pieniędzy nie pożyczał. Pełnomocnik jego Przyjaciółki utrzymuje natomiast, że jego klientka robiła to tylko okazjonalnie i na dodatek z chęci pomocy znajomym i przyjaciołom. Pożyczki oprocentowanej miała udzielić tylko raz.

  Pan D. jest już szóstą osobą, która twierdzi, że od Fryzjera i jego Przyjaciółki pożyczyła pieniądze na wysoki procent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo