Rekordowa frekwencja na Open'erze

  Rekordowa frekwencja na Open'erze

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W piątek po południu na lotnisku w Gdyni Kosakowie rozpoczął się trzydniowy festiwal muzyczny Heineken Open'er.
  Do Trójmiasta przybywa sukcesywnie ponad pół setki wykonawców, w tym kilkanaście zagranicznych gwiazd pierwszej wielkości, reprezentujących rocka alternatywnego, muzykę etniczną, elektroniczną, soul, hip-hop i różne odmiany awangardy. Podczas pierwszego dnia liczba fanów prawdopodobnie przekroczyła 50 tys., co jest absolutnym rekordem w dziejach festiwalu.

  Najwcześniej na tegorocznej edycji, bo o godz.
  16, na scenę młodych talentów wszedł zespół Kleiber, ale największe zainteresowanie wzbudza zawsze scena główna, na której od godz. 19 grała poznańska grupa Muchy, należąca do największych nadziei polskiej sceny rockowej. Właśnie rock zdominował pierwszy dzień imprezy - znakomicie zaprezentowały się Editors i The Raconteurs, dwa zespoły z pierwszych stron prasy muzycznej, będące właśnie w trakcie triumfalnego objazdu po europejskich festiwalach. Na czele The Raconteurs stanął nasz dobry znajomy z Open?era 2005, Jack White, który wtedy wystąpił w składzie duetu The White Stripes. Noc zakończyła się w rytmie wyrafinowanego disco, dzięki niezwykle w Polsce popularnej Irlandce Roisin Murphy, byłej wokalistce zespołu Moloko.

  Sobota oferuje mieszankę stylistyczną - od soulowej Erykah Badu, przez rockowy Interpol i hiphopowego Jay-Z, aż do polskiej gwiazdy, znów rockowej, Cool Kids of Death. Niedziela będzie wielkim dniem dla fanów elektroniki. Usłyszymy po kolei Goldfrapp, Massive Attack i The Chemical Brothers, wykonawców światowej klasy, już sprawdzonych na poprzednich edycjach.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo