Laury dla naszej Basi

  Laury dla naszej Basi

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Rada Miasta Gdańska przyznała odznaczenia za zasługi dla miasta. Barbara Szczepuła, dziennikarka "Polski Dziennika Bałtyckiego" znalazła się wśród laureatów tegorocznych Medali Księcia Mściwoja II i Medali św. Wojciecha.
  - To dla mnie duża niespodzianka - przyznaje Barbara Szczepuła. - Kiedyś kusiła mnie Warszawa, ale wygrał Gdańsk, bo jest ciekawy i wielokulturowy. Im więcej piszę o ludziach, którzy tu żyją, tym bardziej sama zżywam się z tym miastem.
  Publicystka, reportażystka, ale także literatka - co podkreśla prof. Jerzy Młynarczyk, Mistrz Kapituły przyznającej medale, została uhonorowana "za wybitną działalność publicystyczną i autorską oraz odwagę, z jaką porusza trudne tematy z przeszłości Gdańska oraz takt, z jakim je omawia".
  Te drugie pod względem rangi po Honorowym Obywatelu Miasta Gdańska odznaczenia od 12 lat przyznaje Rada Miasta Gdańska w uznaniu za wybitne zasługi dla Gdańska oraz rozsławienie miasta w kraju i na świecie.
  Wielkie emocje wzbudziło odznaczenie Medalem Księcia Mściwoja II Tadeusza Fiszbacha, który w czasie strajków był I Sekretarzem KW PZPR. - To medal przyznany za odwagę w wygłaszaniu poglądów, które były nie do przyjęcia z zajmowanym stanowiskiem - mówi prof. Młynarczyk. - Na gremiach głośno mówił o słusznym proteście sił robotniczych.
  Uroczyste wręczenie medali odbędzie się we wtorek, 10 czerwca o godz. 17 w Dworze Artusa w Gdańsku.
  Agata CymanowskaSławią Gdańsk za granicąMedal św. Wojciecha (S. Adalbertusa) przyznawany jest za wybitne zasługi na rzecz Gdańska, głównie w aspekcie międzynarodowym
  Laureataci nagrody w 2008 r.
  ks. Cezary Annusewicz - proboszcz kościoła św. Piotra i Pawła, za energiczne działania na rzecz dokończenia odbudowy świątyni oraz integracji katolików obrządków ormiańskiego i rzymskokatolickiego
  Maria Pelczar - od lat związana z Biblioteką Gdańską PAN, oddznaczona za działania na rzecz uzyskania przez placówkę pozycji wybitnego centrum nauki i kultury w kraju i za granicą
  Budzimira Wojtalewicz-Winke - za wierność tradycjom gdańskiej Polonii i wcielanie w życie idei porozumienia między narodami
  Gdańskie Koło Przewodników PTTK - jako środowisko, a nie organizacja, w uznaniu m.in. za wielolenie osiagnięcia w promocji Gdańska.
  Medalami wyróżniono do tej pory 50 osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  B.Szczepuła

  agata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Za to,że co tydzień opluwa w D.B.prezydenta,albo PIS, wcześnie pomagał jej w tym LIS,obrzydliwość !!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo