Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Tarcza chroni nas przed informacjami

  Tarcza chroni nas przed informacjami

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Czy 10 lipca, podczas oficjalnej wizyty w Warszawie sekretarz stanu USA Condoleezzy Rice, dojdzie do podpisania umowy o amerykańskiej tarczy antyrakietowej, która ma stanąć w podsłupskim Redzikowie?
  Wszystko na to wskazuje, bo jak twierdzą anonimowo przedstawiciele strony amerykańskiej - Rice w innym przypadku nie przyleciałaby do Polski. Problem w tym, że żaden z polskich urzędników nic na ten temat nie mówi, a samorządowcy z regionu słupskiego słysząc o wizycie otwierają oczy ze zdziwienia.

  Condoleezza Rice ma przyjechać do Warszawy na osobiste zaproszenie Donalda Tuska, premiera RP. Premier jest przekonany, że w czasie wizyty dojdzie do podpisania wstępnego porozumienia w sprawie tarczy.
  Tusk sugeruje jednak, że Polska nie zgodzi się na instalację tarczy bez dodatkowych gwarancji bezpieczeństwa. Chodzi między innymi o wzmocnienie sił zbrojnych. Zdaniem Mariusza Chmiela, wójta gminy wiejskiej Słupsk, na terenie której stanąć ma tarcza, nawet dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa nie pomogą nam w przypadku ataku.

  - O tym, że do Warszawy ma przyjechać Rice dowiedziałem się z mediów - mówi Chmiel. - Przyzwyczaiłem się już do tego, że w sprawie tarczy nie jesteśmy o niczym informowani, mimo że sprawa nas bezpośrednio dotyczy. Moim zdaniem, nawet jeżeli dojdzie teraz do podpisania wstępnego porozumienia, to i tak decyzja nie zapadnie zbyt szybko. Tym bardziej że w USA niedługo odbędą się wybory prezydenckie i sytuacja może się diametralnie zmienić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo