25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Wójt miał być tylko świadkiem

  Wójt miał być tylko świadkiem

  Marcin Pacyno

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Powiat bytowski Wojciech Gralak, wójt Czarnej Dąbrówki, i jeden z jego urzędników byli w Urzędzie Gminy pod wpływem alkoholu. Zostali skontrolowani w piątek. Policja skieruje sprawę do sądu grodzkiego.
  - Policjant, który przyszedł do Urzędu Gminy, wyczuł alkohol od jednego z urzędników. Postanowił sprawdzić jego stan trzeźwości i powiadomić o tym wójta - mówi Marian Pieszak, komendant policji w Bytowie.

  Wójt miał być tylko świadkiem, ale okazało się, że i od niego czuć alkohol. Badanie alkomatem wykazało 0,1 promila w wydychanym powietrzu. - Skierujemy wniosek o ukaranie urzędników za pracę w stanie po spożyciu alkoholu.
  Pracownik urzędu [Władysław U. - kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej - dop. red.] odpowie także za posiadanie dwóch butelek alkoholu w miejscu pracy. Co prawda były zamknięte, ale i tak powinny zostać złożone w depozycie - dodaje Pieszak.

  Gralak jest zaskoczony.

  - Tego dnia byłem na urlopie, a w urzędzie zjawiłem się na sesji, aby wyjaśnić jedną ze spraw - tłumaczy. - Zostałem poproszony o asystowanie przy badaniu urzędnika. Mnie też sprawdzono alkomatem. Oświadczyłem, że dzień wcześniej spożywałem alkohol. Badanie wykazało tylko 0,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ale i tak zapakowano nas do dwóch samochodów i zawieziono do Bytowa na komendę. Tam alkomat wykazał już zero.
  Wójtowi i urzędnikowi grożą teraz grzywny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo