Sprawnie z pomocą

  Sprawnie z pomocą

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Około 150 tys. zł kosztowała kompleksowa modernizacja Centrum Koordynacji Ratownictwa. Między innymi rozbudowano system łączności radiowej oraz stworzono nowe stanowiska koordynacyjne.
  Centrum istnieje w Sopocie od czterech lat. Nadzoruje działania prowadzone na 150 kąpieliskach w całym kraju. Oznacza to potrzebę koordynacji blisko tysiąca akcji rocznie. Do tej pory wszystko przeprowadzano za pomocą jednego stanowiska. Po remoncie stanowiska są dwa, wyposażone w podgląd wizyjny oraz mapy cyfrowe. Jest też jedno stanowisko rezerwowe.

  - Wymieniliśmy całe łącza radiowe, dzięki czemu karetka wodna, która dziś wypłynie po raz pierwszy w tym roku na Zatokę Gdańską, będzie dostępna dla koordynatorów w każdej chwili, niezależnie gdzie będzie się znajdować - nie kryje radości Marcin Burda, wiceprezes sopockiego WOPR.

  Nowością jest wyposażenie jednostek ratowniczych w system GPS, który umożliwia ich natychmiastową lokalizację. Nie zmieniły się numery telefonów. Stały numer alarmowy to 0601 10 01 00, dzwonić można także pod numer 0 58 74 40 230.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo