27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Plany dla Wyspy Spichrzów

  Plany dla Wyspy Spichrzów

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na czerwcowej sesji Rady Miasta uchwalono kilkanaście miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Jednym z nich jest plan dotyczący rejonu ulic Spichrzowej i Żytniej na Wyspie Spichrzów.
  Dominującą funkcją ma być zabudowa mieszkaniowo-usługowa, która według oczekiwań władz miasta przywróci życie zaniedbanej Wyspie Spichrzów.

  - Oczekiwane rezultaty to m.in. uzyskanie nowego zainwestowania o wysokim standardzie, wyposażenie terenu w atrakcyjne usługi, uporządkowanie przestrzeni publicznych, wyeksponowanie reliktów obiektów o wartościach kulturowych i wpisanych do rejestru zabytków - czytamy w uzasadnieniu uchwały.


  Miejmy nadzieję, że nastąpi to dosyć szybko, bo na uporządkowanie i zainwestowanie w Wyspę Spichrzów gdańszczanie czekają od końca drugiej wojny światowej.

  Radni zdecydowali też, że niezbędna jest zmiana w planie rejonu placu Józefa Piłsudskiego na osiedlu Strzyża. A głównie chodzi tu o zwiększenie liczby miejsc parkingowych przy placu i wygospodarowanie na nie miejsca na tyłach parku przy ul. Karłowicza.

  Radni z Komisji Rozwoju Przestrzennego uznali, że miejsc parkingowych jest tam za mało i osoby biorące udział w uroczystościach patriotycznych przy pomniku marszałka muszą stawiać auta na trawie lub na chodniku.

  Radni przyznali też, że gdy powstawał biurowiec VIGO (na rogu al. Grunwaldzkiej i ul. Szymanowskiego) miasto popełniło błąd, zezwalając na jego budowę bez odpowiedniej liczby miejsc postojowych i teraz koniecznie trzeba to naprawić.

  Następna sesja Rady Miasta odbędzie się 28 sierpnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo