Gdyńscy strażacy najlepsi w Polsce

  Gdyńscy strażacy najlepsi w Polsce

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Olbrzymi sukces ekipy gdyńskich strażaków podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Grup Ratownictwa Wysokościowego, rozegranych w Łodzi! Tomasz Zwoliński, Andrzej Mazur i Tomasz Rozgoński okazali się nie tylko najlepsi drużynowo
  Rozgoński został także indywidualnym mistrzem Polski. Zdetronizował niepokonanego dotąd łódzkiego strażaka Sławomira Pytla. - Ciężkie treningi nie poszły na marne - cieszy się Tomasz Zwoliński, dowódca gdyńskich wysokościowców. - Odzyskaliśmy utracony przed rokiem tytuł mistrzów, który w przeszłości dzierżyliśmy już dwa razy.

  Gdynianie pozostawili w tyle 15 ekip nie tylko z Polski, lecz także Litwy, Ukrainy i Niemiec. A łatwo nie było, bo zmagania wysokościowców są morderczo wyczerpujące i ryzykowne. Prawie wszystkie konkurencje wykonuje się na czas.

  - Trzeba na przykład jak najszybciej wbiec w pełnym wyposażeniu i aparacie powietrznym na 17 piętro wieżowca lub popisać się umiejętnością zjeżdżania po linie. Jednym z zadań jest wciągnięcie na IV piętro ważącego 80 kilogramów manekina.

  Na strażakach z Gdyni nie robi to większego wrażenia, bo to wysportowani ludzie. Każdy niemal codziennie biega i ćwiczy na siłowni. Do ich zajęć należy też wspinanie się po linie na strażacką wieżę w komendzie miejskiej w Gdyni.

  Takie umiejętności przydają się w codziennych akcjach. Wysokościowcy już nieraz udowodnili, że ich wyszkolenie jest bezcenne. Tak było m.in., gdy uratowali dwie osoby, które spadły z nadmorskiego klifu. Do rannych nie mogli dostać się lekarze pogotowia. Wysokościowcom zajęło to kilka minut.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo