28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Droga zablokowana protestami

  Droga zablokowana protestami

  Wawrzyniec Rozenberg

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Przez miasto, leżące na przecięciu głównych tras łączących drogi krajowe nr 1 i 7, codziennie przejeżdża ponad 30 tys. samochodów. Władze usiłują budować objazdy, by zmniejszyć ruch na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Chopina.
  Od lat problemu nie udało się rozwiązać. Kolejne inicjatywy blokuje bowiem grupa mieszkańców, która składa protesty z powodu większości ważniejszych inwestycji.

  Tymczasem tysiące ludzi dojeżdżających z osiedla Wschód do Gdańska stoi codziennie w korkach i nie może się doczekać budowy obwodnicy. Prace mają kosztować ponad 100 mln zł.

  W tym roku miały się one wreszcie rozpocząć, z wykorzystaniem funduszy UE.
  Przygotowano projekt i... wpłynął protest. - Obwodnica wisi na włosku - denerwuje się Janusz Wróbel, burmistrz Pruszcza. - Po otrzymaniu protestu skierowałem sprawę do sądu. A ten przyznał nam rację we wszystkich instancjach.

  - Trwało to jednak ponad pół roku. Prawdopodobieństwo otrzymania pieniędzy z UE radykalnie spadło. Bruksela nie lubi bowiem wspierać niepewnych inwestycji. Najbardziej bulwersuje mnie fakt, że o budowę obwodnicy i drugiego wiaduktu starają się setki osób, a niewielka grupka torpeduje inicjatywę tylko dlatego, że nie lubi burmistrza.

  - Przed dwoma laty zgłosiliśmy kilkanaście poprawek do powstającego Studium Uwarunkowań Przestrzennych Pruszcza Gdańskiego. W większości zostały odrzucone - odpowiada Ewa Pawelczyk, jedna z liderek protestującej grupy mieszkańców.

  - Dlatego obecnie sprzeciwiamy się inwestycjom, gdyż uważamy, że nie są zgodne z naszymi założeniami, o których uwzględnienie prosiliśmy podczas opracowywania studium. To wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo