27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Jakie Humor ma humory

  Jakie Humor ma humory

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Tytuł Gwiazdy Uśmiechu nadano Tomaszowi Karolakowi. Cezary Pazura został najlepszym aktorem komediowym festiwalu. A Błękitnym Melonikiem pełnym malin czarnoskóry juror Larry Okey Ugwu nagrodził posła Jacka Kurskiego
  Poseł PiS został "zauważony" za... najlepszy teledysk pt. "Orędzie prezydenta", z cyklu "Ciemny lud to kupi". Kolejny Festiwal Dobrego Humoru już za nami.

  Jury miało do obejrzenia 37 produkcji rozrywkowych, trwających łącznie 24 godziny. Inna sprawa, że w kuluarach narzekano. Bo ten nasz śmiech schodzi, niestety, do coraz niższej szuflady.

  Obradom jury w tym roku przewodniczył Krzysztof Jaślar. Jury, będąc zdrowym na ciele i umyśle, wybrało bez większych sporów zwycięzców, szczęśliwie nagradzając wszystkie stacje telewizyjne, które brały udział w tym festiwalu.

  Wielkich niespodzianek nie było. Po raz kolejny "Szymon Majewski Show? zwyciężył w kategorii najzabawniejszy talk-show. Majewski wygrał tym razem z Kubą Wojewódzkim i Michałem Koterskim.

  Zaskoczeniem nie było również zwycięstwo Piotra Bałtroczyka - szołmena najdowcipniejszego programu rozrywkowego. Najsilniejszą konkurencję mieliśmy jednak przy rozrywkowych serialach.

  Zwyciężył serial "39 i pół? w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Ten młody reżyser idzie po nagrody jak burza. Niedawno jego filmowa komedia "Rezerwat? zbierała laury. A teraz serial. Nic dziwnego, że producent "39 i pół?, odbierając Błękitny Melonik, zapowiedział już dalsze odcinki tej produkcji.


  W kategorii widowisko muzyczno-rozrywkowe z uśmiechem wygrała Wakacyjna Filharmonia Dowcipu, którą z wdziękiem prowadzi Waldemar Malicki (wcześniej już nagradzany na tym festiwalu).
  Pewnym zaskoczeniem był natomiast wybór najlepszej aktorki komediowej. Co prawda na festiwal przyjechała Hanna Śleszyńska, i to na nią publiczność stawiała, ale nagrodę dostała jej koleżanka.

  - Joanna Jeżewska, znana z seriali "M jak miłość" i "Samo życie". Błękitny Melonik przyznano jej za udział w programie "Czterdziesty sezon kabaretu pod Egidą", w którym parodiuje Jolantę Kwaśniewską i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

  Próbkę takiej parodii Jeżewska zaprezentowała podczas gali. Mówiąc głosem prezydent Gronkiewicz-Waltz, stwierdziła: - Ja myślę, że może przyszły Festiwal Dobrego Humoru zrobimy w Warszawie. A na pytanie prowadzącego: - Pani Haniu, why? - odpowiedziała z rozkosznym śmiechem: - Dla jaj.

  Dla Cezarego Pazury nagroda dla najlepszego aktora komediowego jest pierwszą po paru latach posuchy. Aktor nie mógł jej jednak osobiście odebrać, ponieważ w tym samym czasie występował w Łodzi.

  Grand Prix festiwalu i Błękitny Melonik Charliego poszedł w dobre ręce - jak mówiono, czyli do Roberta Górskiego, za program "Na stojaka".

  Nagroda za całokształt dla Aliny Janowskiej była znana już przed festiwalem. Aktorka, jak zwykle w doskonałej formie, trzymając statuetkę w ręce, żartowała, że jak się ma ciężkie życie, to i nagrody dostaje się nielekkie.

  Jury hojnie w tym roku rozdawało także nagrody specjalne - dla Magdy Umer i Andrzeja Poniedzielskiego za program "Śpiewać jak to łatwo powiedzieć", a także dla Janusza Rewińskiego i Krzysztofa Piaseckiego za "Szkoda gadać".

  Swoją szansę na jurorowanie mieli tym razem także internauci. I wybrali zupełnie inaczej niż jurorzy. Dla nich najlepszym serialem jest polsatowskie "Daleko od noszy", w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego.

  Internauci zdecydowali też, że ich ulubionym programem rozrywkowym jest "Szkło Kontaktowe?, a Gwiazda Uśmiechu należy się Tomaszowi Karolakowi, który o podróżuje gdzieś po Pakistanie.
  Był też akcent gdański. Otóż autorem najdowcipniejszego rysunku satyrycznego prezentowanego w Galerii Dobrego Humoru został Zbigniew Jujka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo