Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Bezkrólewie w szpitalu

  Bezkrólewie w szpitalu

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nawet kilka miesięcy może trwać "bezkrólewie" w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Dziś ostatni dzień w pracy jest dotychczasowa dyrektor Jolanta Wolińska. Od jutra będzie na emeryturze.
  Tymczasem nie zanosi się na to, żeby starostwo ogłaszało konkurs na szefa szpitala. - Na posiedzeniu Zarządu Powiatu postanowiliśmy, że poczekamy na kształt ustaw okołozdrowotnych, mówiących o przekształceniach szpitali w spółki prawa handlowego - powiedział nam wczoraj starosta Aleksander Gappa. - Pełniącym obowiązki dyrektora będzie Jerzy Stróżyk, dotychczasowy zastępca pani Wolińskiej.

  Jolanta Wolińska była szefem szpitala w Człuchowie od 10 lutego 2006 roku. - Nie jest to łatwe zajęcie - mówi. - SP ZOZ to duża jednostka, która boryka się z trudnościami finansowymi. To utrudniało prawidłową organizację pracy i negatywnie wpływało na relacje między zarządem a pracownikami. Mimo to uważam, że zostawiam SP ZOZ w nie gorszym stanie, niż zastałam, a w wielu aspektach lepszym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo